18.04.2023 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

New Holland dodá nové traktory do Tanzánie

Spoločnosť New Holland Agriculture spojila svoje sily so finančnou spoločnosťou EFTA (Equity for Tanzánia) pri zabezpečení traktorov na pomoc pri mechanizácii drobných farmárov v Tanzánii. Dohoda má zahŕňať 200 nových traktoroch a jej cieľom je poskytnúť prístup k financovaniu bez kolaterálu farmárom, ktorí by nesplnili kritériá oprávnenosti od bežných finančných inštitúcií.

Po prvýkrát došlo k vytvoreniu širokého partnerstva medzi EFTA, Hughes Agriculture Tanzania Ltd (HAT, distribútor výrobcu New Holland), CRDB (jedna z popredných bánk v Tanzánii) a New Holland Agriculture s cieľom výrazne rozšíriť prístup k traktorom a uľahčiť mechanizáciu pre 3,7 milióna malých farmárov v Tanzánii. Schéma viedla k dodávke 200 traktorov TT75 4WD a má podporiť víziu krajiny týkajúcu sa mechanizácie, zvýšenej poľnohospodárskej výroby a zlepšenej potravinovej bezpečnosti do roku 2025. Týchto 200 traktorov by k tomu mal

HAT a EFTA spolupracujú v partnerstve už viac ako päť rokov, avšak tentoraz došlo prvýkrát k vytvoreniu širšieho partnerstva, vrátane New Holland Agriculture a CRDB, s cieľom výrazne rozšíriť prístup malých farmárov k traktorom. Očakáva sa, že práve tento krok bude začiatok prebiehajúceho partnerstva na rozvoj mechanizácie vo východnej Afrike vrátane Kene.

Po dodaní strojov bol koncom februára spustený oficiálny školiaci program pre farmárov, ktorý bude pokračovať do konca apríla 2023 v niekoľkých okresoch Tanzánie, aby farmárom poskytol technickú podporu, ktorú potrebujú na získanie nových znalostí o pracovných postupoch a technických možnostiach nových strojov.

„New Holland si v Tanzánii vybudoval silné meno a neustále implementuje dôležité spätné väzby na zlepšenie svojich produktov. To zohráva kľúčovú úlohu pri posilňovaní záväzku spoločnosti pokračovať v inováciách a prispôsobovaní sa požiadavkám trhu. Naším spoločným cieľom je prostredníctvom tohto partnerstva poskytovať najlepšie možné produkty, ako je napríklad aj model traktora TT75 a služby na zvýšenie úrovne mechanizácie malých farmárov v Tanzánii. Takisto sme sa zaviazali školiť farmárov a poskytovať technickú podporu, ktorú potrebujú na zvýšenie ich produktivity a ziskovosti spolu s EZVO. Je isté, že budeme pokračovať v investíciách v Tanzánii na podporu našich miestnych partnerov,” uviedol Özkan Eren , obchodný riaditeľ New Holland pre Blízky východ a Afriku.

„Mechanizácia je kľúčom k zaisteniu dlhodobého cieľa, ktorým je zabezpečiť bezpečnosť potravín v Tanzánii, a sme hrdí na to, že môžeme zohrať svoju úlohu pri zvyšovaní počtu začínajúcich farmárov využívajúcich traktory a náradie na zlepšenie ich výnosov. Vďaka nášmu hodnotnému partnerstvu s EFTA, New Holland Agriculture a podpore CRDB sme vytvorili riešenie, vďaka ktorému môžu farmári získať traktory New Holland od EFTA za dostupné ceny. Dá sa to urobiť bez rôznych vedľajších prekážok, ktoré by im inak predtým bránili v prístupe k novej technike. Hughes Agriculture bude poskytovať popredajnú podporu prostredníctvom svojej rozširujúcej sa siete v celom regióne, aby sa zabezpečilo, že naši zákazníci dostanú služby, ktoré potrebujú na udržanie svojich investícií,“ uviedol Stuart Leishman , generálny riaditeľ spoločnosti HAT.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down