New Holland predstaví nový najvýkonnejší kombajn

Nový kombajn nadväzuje na vymoženosti súčasného radu CR, ktorého vrcholom je držiteľ svetového rekordu v zbere úrody, kombajn CR10.90. Nový model má byť úplne prepracovaný tak, aby poskytoval vyššiu výkonnosť, znižoval straty obilia a zvyšoval automatizáciu, ktorá bude vyžadovaná podnikmi budúcnosti. Kombajn sa bude vyrábať bude v Centre excelentnosti spoločnosti New Holland v belgickom Zedelgeme a jeho špeciálna predpremiéra je ohlásená na veľtrh Agritechnica 2023. Čo zatiaľ o novinke vieme?

V rámci významného vývoja v oblasti žatevných prác predstaví spoločnosť New Holland Agriculture na veľtrhu Agritechnica2023 nový vysokovýkonný obilný kombajn, ktorý by mal na trh priniesť nové významné technológie. Už je tomu pár týždňov, čo sme mali možnosť vidieť po sociálnych sieťach kolovať úniky fotografií nového maskovaného kombajnu New Holland a počas uplynulého týždňa sme sa zúčastnili tlačovej konferencie ku veľtrhu Agritechnica, kde sme boli svedkami oznámenia jednotlivých exponátov, ktoré si na veľtrhu v nemeckom Hannoveri odnesú ocenenia za inovácie. A jediná zlatá medaila za inováciu bude tento rok udelená práve novému obilnému kombajnu New Holland. 

Nový dizajn kombajnu bol vytvorený v centre New Holland Harvesting Excellence v belgickom Zedelgeme, kde by sa mal podľa plánov spoločnosti aj vyrábať. Vďaka najmodernejším automatizačným prvkom má nový obilný kombajn poskytnúť pokrok v priepustnosti, zadržiavaní zrna, ochrane zrna a palivovej úspornosti v porovnaní so súčasnou vlajkovou loďou radu kombajnov New Holland, modelom CR10.90. Ten už od 15. augusta 2014, čo je takmer desať rokov, drží svetový rekord v množstve pšenice zozbieranej za osem hodín – 797, 656 ton.

Zatiaľ čo sa blížime k 50. výročiu prelomovej technológie New Holland Twin Rotor (v roku 2025), tento nový kombajn zdôrazní výhody tejto dôležitej funkcie, ktorá spôsobila revolúciu v spôsobe žatevných prác a ktorá je teraz súčasťou DNA spoločnosti New Holland. Práve vďaka technológii Twin Rotor môže nový kombajn stále ponúkať najnižšie poškodenie zrna na trhu.

Spoločnosť New Holland navrhla nový kombajn v očakávaní ďalšieho vývoja požiadaviek na zber úrody a v reakcii na spätnú väzbu od zákazníkov, ktorí hľadajú väčšiu kapacitu, vyšší výkon a maximálnu ochranu kvality obilia. Nový model má byť navrhnutý takpovediac od podlahy. Zástupca spoločnosti nám počas prezentácie pripravovaných noviniek v nemeckom Kasseli prezradil, že má obsahovať 95 % nových dielov. Navyše má byť predstavený v novom šate, s novým lakovaním, ktoré má zaujať už na prvý pohľad. „Kombajn sme navrhli tak, aby dokázal redukovať náklady na zberové práce, a to ako finančné nálady, tak aj časové. Novinku sme vybavili novým čistiacim ústrojenstvom, ktoré posúva straty zrna takmer k nule. Pri zbere totiž vždy akceptujete nejaké straty. Tieto straty sa však následne premietajú aj do zníženia zisku, hovorí Geert Nerinckx, globálny produktový manažér vlajkových axiálnych kombajnov New Holland a pokračuje: „Novinka bude dostupná so širšími žacími lištami a tak je vybavená aj kompletne novým reziduálnym systémom, ktorý je plne automatizovaný. Vďaka radarom, ktoré sledujú materiál vychádzajúci z kombajnu, dokážeme nastavovať metač tak, aby rovnomerne rozhadzoval slamu podľa požiadaviek zákazníka. Množstvo systémov na kombajne bude automatizovaných, keďže tento stroj má tak vysokú výkonnosť, že jeho obsluha by nedokázala všetky systémy odsledovať tak, aby z kombajnu získala maximálnu kapacitu počas celého pracovného dňa.“ Zástupca spoločnosti navyše dodáva, že výkonnosť nového modelu má byť o poznanie vyššia, ako je tomu pri držiteľovi svetového rekordu a hovorí, že to bude jednoznačne viac, ako len 5%.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down