21.01.2022 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

New Holland predstavil koncept pre vinohradníkov

Spoločnosť New Holland Agriculture, ktorá je súčasťou koncernu CNH Industrial, ponúka pre vinohradníkov pohľad do budúcnosti so svojím inovatívnym konceptom obkročného Straddle Tractor. Koncept tohto traktora je špeciálne navrhnutý tak, aby spĺňal náročné požiadavky v úzkych viniciach, ktoré sú typické pre prémiové vinohradnícke oblasti ako Champagne, Médoc a Burgundsko.

V týchto vinohradníckych oblastiach sa vyrábajú kvalitné vína s vysokou hodnotou. Vinič sa tu pestuje v riadkoch, ktorých šírka je menej ako jeden a pol metra, čo neuľahčuje ani jednu z prác, ktoré je potrebné počas roka vykonať. Takýto vinič sa navyše často nachádza na strmých svahoch a v malých vinohradoch, v ktorých sa hrozno oberá ručne. Väčšina prác pri udržiavaní viniča sa tak kvôli zlému prístupu vykonáva traktormi, ktoré sa pohybujú nad radmi.

Pri vývoji konceptu Straddle Tractor Concept sa spoločnosť New Holland spojila so spoločnosťou Pininfarina, aby otvorili novú éru strojov pre najužšie vinohrady. Dizajnérske štúdio Pininfarina vyvinulo futuristický dizajn okolo kabíny, ktorá prekypuje vysokým komfortom a bezpečnosťou a samotný traktor je pripravený na elektrickú trakciu v súlade so stratégiou New Holland Clean Energy Leader.

Dizajn prednej časti stroja spája funkčnosť so štýlom. Je inšpirovaný tvarom flauty na šampanské – vysoká, hore široká a dole sa zužujúca – je odkazom na prémiových vinárov, ktorí by mali byť v budúcnosti jeho hlavnou zákazníckou základňou. Tento tvar, spolu s jednoliatym sklom, poskytuje operátorovi výnimočnú viditeľnosť na vinohrady a celé ich okolie. Celkový vonkajší dizajn vyniká plynulými a dynamickými líniami inšpirovanými automobilmi, na ktorých pracovalo dizajnérske štúdio Piniinfarina. Odhalený rám dodáva poľnohospodárskemu stroju športový vzhľad, zatiaľ čo tvar kabíny, naklonený v smere jazdy, pridáva na dynamike vozidla.

Interiér je ľahko prístupný vďaka veľkým jednoduchým dverám a otočnému sedadlu, pričom ponúka maximálne pohodlné prostredie. Dizajnéri sa pohrali aj s materiálmi, a tak v kabíne nájdeme drevo, ktoré prispieva k luxusnému vzhľadu kabíny. Drevo je však odkazom aj na prepojenie zákazníkov s ich podnikaním víno, ktoré zreje v drevených sudoch.

Carlo Lambro, prezident značky New Holland, povedal: „Náš priekopnícky koncept obkročného traktora ponúka pohľad do budúcnosti, ktorá môže byť zaujímavá pre prémiových vinohradníkov s úzkymi vinicami s vysokou hodnotou. Je to výsledok dlhej histórie excelentnosti spoločnosti New Holland vo viniciach po celom svete, v kombinácii s inováciou na základe inšpirácie legendárneho dizajnového domu Pininfarina. Je to dôkaz neustáleho úsilia spoločnosti New Holland vyvíjať nové riešenia, ktoré uspokoja najšpecifickejšie potreby našich zákazníkov, a predpovedá ďalšie rozšírenie našej rozsiahlej ponuky – najširšej v odbore."

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down