29.06.2021 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

New Holland rozširuje ponuku kompaktných traktorov

Inovácie neprestávajú ani v segmente kompaktných traktorov. Najnovšie s nimi prichádza spoločnosť New Holland patriaca do koncernu CNH Industrial, ktorá chce zákazníkom ponúknuť vyšší výkon, nižšiu spotrebu a komfortnejšie pracovné prostredie – to všetko v rovnako šikovnom, malom prevedení kompaktných traktorov. Tie sú vybavené novými motormi, spĺňajúcimi emisné normy Stage V a viacerými zaujímavými funkciami.

Podľa Edoarda Ronca, manažéra marketingu kompaktných traktorov pre Európu predstavuje rodina produktov Boomer dokonalú kombináciu ľahkého použitia, efektívnosti a pohodlia v jednom kompaktnom balení. „Rad Boomer ponúka zákazníkom širokú škálu modelov pokrývajúcich všetky druhy aplikácií, ktoré vyžadujú obrovskú všestrannosť a ovládateľnosť kompaktného traktora - od záhradníctva po údržbu golfového ihriska, od hobby a farmárov na čiastočný úväzok po sady a majiteľov domov, záhradníkov a záhradníkov. Nová rodina produktov plniacich normy Stage V ponúka vyšší výkon a efektivitu, ako aj významné výhody pre obsluhu stroja, vrátane širšej ponuky modelov dostupných v prevedení s vysoko komfortnou kabínou.“

Rad Boomer bol rozšírený o dva nové modely Class 3 (Boomer 45 so 47 konskými silami a Boomer 55 s 57 konskými silami), takže momentálne pokrýva výkonový segment do 60 koní. Zaradenie týchto nových, výkonnejších modelov zvyšuje všestrannosť využitia kompaktných traktorov Boomer. Dostupný výkon, ktorý ponúka najvýkonnejší topmodel Boomer 55 zaručuje jeho lepšie využitie pri náročnejších prácach, ako je napríklad kosenie, doprava, ale aj ľahšie obrábanie pôdy, či práce v komunále.

Nová kabína ponúka vyššiu úroveň komfortu

Všetky modely Class 2 a 3 sú teraz k dispozícii s novou, komfortnejšou kabínou Boomer Suite. Tá má obsluhe ponúknuť lepší výhľad a ergonomickejšie rozmiestnenie ovládacích prvkov, čo je dôsledkom prirodzenej evolúcie u každého výrobcu a príjemným benefitom v tejto kategórii strojov. Vynovená prístrojová doska obsahuje nový LCD displej, ktorý je určený na zobrazovanie pojazdovej rýchlosti traktora. New Holland však nezabudol ani na výbavu rôznymi prácu uľahčujúcimi systémami. Pri modeloch s hydrostatickou prevodovkou inštaloval štandardný systém Cruise Control, alebo ak chcete, tempomat. Modely Class 3 s kabínou a s hydrostatickou prevodovkou tiež ponúkajú nový doplnok Servo Hydraulic Assist, ktorý v spojení s hydrostatikou znižuje úsilie potrebné na stlačenie pedálu na minimum.

Modely s hydrostatickou prevodovkou sú teraz tiež k dispozícii s funkciou EZ Speed, ktorá koordinuje predný hydrostatický pedál a otáčky motora, čo vedie k vyššej účinnosti a všestrannosti nových strojov. Ak ho operátor aktivuje a ručný plyn je v nízkej polohe, motor sa zrýchli pri stlačení hydrostatického pedálu. Takto je zaistené, že obsluha má k dispozícii okamžite správnu rýchlosť motora a rýchlosť pojazdu. Takéto riešenie nájde využitie najmä v momentoch, kedy má obsluha záujem udržať nízku hladinu hluku, aby čo najmenej rušil okolité prostredie – napríklad keď traktor stojí. Otáčky motora sú v tomto prípade znížené a zvýšia sa až vtedy, keď sa traktor uvedie do pohybu. Funkciu je však možné deaktivovať, čo umožňuje obsluhe traktora samostatne ovládať páku plynu a hydrostatický pedál pri prácach s vývodovým hriadeľom, kedy je nutné udržiavať špecifické otáčky motora pre zabezpečenie požadovanej rýchlosti hriadeľa. Otáčky vývodového hriadeľa podľa výrobcu za žiadnych okolností neprekročia nastavenú hranicu o viac ako 10 percent, čo prispieva k vyššej prevádzkovej efektivite.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down