19.04.2024 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nexat s rozhadzovačom hnojív Amazone

Spoločnosť Nexat GmbH vyvíja v spolupráci s nemeckým výrobcom Amazone nový rozhadzovač hnojív pre svoj nosič náradia Nexat. Prototyp tohto rozhadzovača bolo možné vidieť pri testovaní v praktických podmienkach začiatkom jari tohto roka.

V zadnej časti rámu nosiča náradia Nexat bolo možné vidieť známu rozmetaciu jednotku Amazone TS. Táto jednotka sa skladá z dvoch rozmetacích kotúčov, ktoré poskytujú pracovný záber až 54 metrov. Rozmetacia jednotka TS sa vyznačuje presnými systémami hraničného rozmetania AutoTS a ClickTS, ako aj inovatívnymi technológiami ArgusTwin a WindControl, ktoré autonómne korigujú priečnu distribúciu hnojiva a prispôsobujú sa rôznym faktorom počasia, ako je napríklad aj vietor.

Na podpornom ráme nosiča náradia Nexat v tvare C sú namontované dva zásobníky na oboch stranách, každý s kapacitou 10 000 litrov. Spolu tak ponúkajú objem 20 000 l kapacity nádrže. Tieto zásobníky boli prispôsobené a integrované napríklad aj v ťahaných rozmetadlách Amazone. Počas prepravy, ako je možné vidieť na fotografii č. 2 sa rozhadzovacia jednotka zloží do spodnej časti nosiča náradia Nexat.

Skoršie šírenie možné zo stálych jazdných pruhov

Základom systému je výkonný nosič náradia so širokým rozstupom kolies, ktorý zvládne obrábanie pôdy, sejbu, ochranu rastlín, aplikáciu hnojív a zber pomocou pripojených modulov od známych partnerov z oblasti poľnohospodárskej techniky. Podporované stroje sú inštalované tak, aby zabezpečili optimálne rozloženie hmotnosti a umožnili vedenie modulov s vysokou presnosťou. Systém NEXAT je možné efektívne využívať najmäa v systémoch CTF. Vždy konzistentné a akumulované stopy stroja sú vytvorené len raz. Samostatný pohon kolies a viacerých náprav tiež zabraňuje zbytočnému utláčaniu pôdy a zároveň maximalizuje hnaciu silu. Od sejby až po zber – s nosičom náradia NEXAT sa každé náradie stane samohybným.

Revolučná zmena medzi poľnou a cestnou jazdou umožňuje využiť plný potenciál 14 m pracovného záberu na poli pomocou procesu Widespan CTF a zároveň byť kompaktným v preprave po cestných komunikáciách.

Viacero výrobcov pracuje na implementácii strojov pre NeXAT

Okrem rozhadzovačov hnojív od Amazone má Nexat uzatvorené partnerstvá s ďalšími výrobcami náradia, vrátane nemeckého výrobcu Dammann pre postrekovací modul (s postrekovými ramenami širokými až 72 metrov), spoločnosti Väderstad pre kultiváciu pôdy a výsevné moduly a spoločnosti Wienhoff pre injektorové aplikátory hnojovice. Nexat tiež vyvinul svoj vlastný zberný modul s dvoma axiálnymi mlátiacimi systémami a zásobníkom na zrno s objemom 30 m3, doplneným o žací adaptér od spoločnosti Geringhoff.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down