21.11.2023 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nezastaviteľný Jaguar oslavuje 50. narodeniny

Spoločnosť CLAAS položila základ nevídaného úspechu v segmente samohybných zberových strojov, keď v roku 1973 uviedla na trh model JAGUAR 60 SF. Vďaka mnohým inováciám a odolnej, efektívnej technológii si model JAGUAR veľmi rýchlo získal nielen celosvetovú reputáciu, ale aj vedúce postavenie na svetovom trhu. Vďaka vynikajúcej technológii spracovania zŕn, systémom pohonu, ktoré chránia vrchné vrstvy pôdy a extrémne nízkym prevádzkovým nákladom zostáva JAGUAR dodnes voľbou číslo 1 pre poľnohospodárov a službárov na celom svete.

Podobne ako traktory a obilné kombajny, aj samohybný silážna rezačka je dnes kľúčovým strojom pre mnohých poľnohospodárov a službárov, ba dokonca pre celý poľnohospodársky sektor. Zaručuje ideálnu dĺžku rezanky a spracovanie zrna, ako aj špičkový výkon a všestrannosť - či už ide o zber vysokokvalitného krmiva pre produkciu mlieka a výkrm býkov, alebo o zber biomasy. Spoločnosť CLAAS, líder na svetovom trhu, sa dnes môže pochváliť polstoročím samohybných rezačiek JAGUAR s viac ako 45 000 vyrobenými kusmi. „Už 50 rokov je JAGUAR symbolom inovácie, efektívnosti, produktivity a spoľahlivosti a určite nemá konkurenciu, pokiaľ ide o stopu, ktorú zanechal v segmente samohybných silážnych rezačiek počas týchto piatich desaťročí," hovorí Dominik Grothe, senior viceprezident pre samohybné zberové stroje a pokračuje: „Za svoju pozíciu svetového lídra na trhu však spoločnosť CLAAS nevďačí len technologickému pokroku a následne vývojárom a spätnej väzbe od našich zákazníkov. Veľkú zásluhu na tom majú aj naši distribútori a servisní partneri, pretože silážne rezačky sú kľúčovým strojom najmä pre službárov a krátke prestoje, ktorým pomáha nielen spoľahlivá technológia, ale aj vysoko efektívny systém dodávok náhradných dielov a rýchly, profesionálny servis, sú rozhodujúcim faktorom."

Líder v oblasti nízkonákladovej prevádzky a životnosti

Technologický pokrok a optimálna efektivita nie sú jedinými faktormi, vďaka ktorým si JAGUAR dodnes obhajuje svoje postavenie na špici. Významnú úlohu zohrávajú aj vysokokvalitné komponenty s nízkym opotrebovaním, prvotriedny servis poskytovaný distribútormi CLAAS a rýchla dostupnosť dielov. Sú to faktory, na ktoré sa zákazníci môžu spoľahnúť bez ohľadu na to, či kupujú nové alebo použité stroje. V rámci celosvetovej predajnej siete CLAAS prekračujú použité stroje JAGUAR hranice štátov - a dokonca aj oceány, aby posekali sloniu trávu alebo cukrovú trstinu v Thajsku a levanduľu na juhu Francúzska. Preto žiadna iná samohybná rezačka nezostáva v prevádzke tak dlho ako JAGUAR. A rovnako preto ojazdený JAGUAR nikdy nemusí dlho čakať na nového majiteľa.

Začínali s pomocou technológie zapožičanej od kombajnov

Od 70. rokov 20. storočia sa v súvislosti s rastúcimi výmerami kukurice a trendom používania samohybných strojov postupne prechádzalo od prívesných k samohybným zberacím strojom, pričom tento vývoj prebiehal takmer súčasne v Severnej Amerike, Európe a tiež vo vtedajšom východnom bloku. Spoločnosť CLAAS vstúpila do tohto veľmi sľubne sa rozvíjajúceho segmentu v roku 1973 s modelom JAGUAR 60 SF po tom, čo dvaja distribútori predtým z vlastnej iniciatívy vyrobili prvé prototypy. Predaj modelu s výkonom 120 koní, pri ktorého vývoji boli použité kľúčové agregáty z ťahaného bubnového stroja JAGUAR 60 a vtedajších modelov kombajnov, sa v prvom roku rozbehol na 33 kusov a do ukončenia výroby v roku 1976 vzrástol na 500 strojov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down