Nová generácia drvičov vňate TOPPA

TOPPA od spoločnosti GRIMME predstavuje novú generáciu drvičov vňate s rôznymi pracovnými šírkami. Potreba menšieho výkonu, upravený vzhľad krytu a vyšší sací výkon nie sú jedinými prednosťami.

Rad strojov TOPPA je možné objednať v rôznych verziách, ktoré umožňujú drvenie vňate v 2, 4, 6 alebo 8 riadkoch ako predná alebo zadná nadstavba alternatívne tiež ako predno-zadná kombinácia. GRIMME na to poskytuje všetky rozstupy riadkov a šírky pruhov, ktoré sú v zahraničí bežné s prihliadnutím na rôzne obrysy cepov na pestovanie v hrobkoch resp. v záhonoch.

2- a 4-riadkový v samostatnej prevádzke

TOPPA 200 a TOPPA 400 sú 2- resp. 4riadkové drviče vňate, ktoré je možné používať ako prednú nadstavbu ale aj zadnú nadstavbu na traktore. Vďaka optimalizácii umiestnenia prevodovky došlo k podstatnému zmierneniu uhla kĺbového hriadeľa voči traktoru. Tým sa značne zmenšuje opotrebenie kĺbového hriadeľa, predovšetkým pri zdvíhaní drviča vňate na úvrati.

Ďalšou novinkou je, že aj 4-riadkový stroj s rozstupom riadkov 90 cm je teraz vybavený priebežným cepovacím hriadeľom a teda bez uloženia uprostred. Veľké údržbové klapky po celej šírke krytu uľahčujú čistenie a výmenu cepov.

6 a 8-riadkový ako kombinácia predo-zadnej nadstavby

6-riadková kombinácia predo-zadnej nadstavby sa skladá zo stroja TOPPA 200 ako prednej nadstavba a stroja TOPPA 600 Combi ako zadnej nadstavby na traktore. TOPPA 600 Combi sa pritom vyklápa hydraulicky, takže sa cepujú vždy dva riadky na oboch stranách traktora. Pre možnosť rýchleho prechodu na iné pole je možné stroj hydraulicky sklopiť na prepravnú šírku 3 m.

Pri 8-riadkovej kombinácii predo-zadnej nadstavby sa používa zariadenie TOPPA 400 ako predná a TOPPA 800 Combi ako zadná nadstavba. V tomto prípade dochádza tiež k hydraulickému vyklopeniu výložníkov, aby bolo možné cepovať dvakrát dva riadky. Pri drviči vňate TOPPA 400 je šírka na prepravu po cestných komunikáciách 3,29 m v prípade rozstupu riadkov 79 cm.

Ako pri modeli TOPPA 600 Combi, tak aj pri drviči TOPPA 800 Combi je možné oba výložníky ovládať samostatne pomocou jednej riadiacej jednotky alebo voliteľne cez ISOBUS so vstupom AUX-N. V spojení so sériovo vyrábanými širokouhlými kĺbovými hriadeľmi je tak možné zdvíhať drviče vňate na kužeľovitých plochách nezávisle na sebe. Oba kryty sú navyše zavesené kyvadlovito, čo umožňuje optimálne prispôsobenie sa nerovnostiam pôdy. Rovnako tak je možné objednať si voliteľný hydraulický stranový posuv, ktorý je možné ovládať manuálne, alebo ktorý sa v najvyššej výbave prispôsobuje hrobčekom plne automaticky. To je dôležité predovšetkým vtedy, ak nezodpovedá počet riadkov sadzacieho stroja počtu riadkov drviča vňate.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down