16.09.2022 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fendt ukázal novú generáciu traktorov 700 Vario

Spoločnosť FENDT predstavila 26. augusta na farme Wadenbrunn pri nemeckom mestečku Kolitzheim novinky pre nasledujúcu sezónu. Kombajn, vylepšená rezačka, krmovinárske stroje a kopec ďalších noviniek si predstavíme postupe v nasledujúcich vydaniach týždenníka Roľnícke noviny, no dnes si povieme niečo k zrejme tej najočakávanejšej novinke. S heslom „You dreamt it. We built it.“ („Vy ste si ho vysnívali. My sme ho postavili.) sme boli súčasťou slávnostného odhalenia novej generácie traktorov 700 Vario. Tu sú prvé dojmy.

Hneď na prvý pohľad, i keď už za šera sme pri uvedení siedmej generácie FENDT 700 Vario mohli vidieť nový dizajn, inšpirovaný veľkými traktormi. Prvé slová zástupcov spoločnosti FENDT však priniesli ešte zaujímavejšie informácie - s nástupom novej generácie sa totiž rozširuje aj ich výkonové spektrum až na 300 k, vďaka čomu nájdu na farme omnoho všestrannejšie využite. Nový motor, voliteľný rozchod 60 palcov, terminál FendtONE a nová generácia čelného nakladača Fendt Cargo – to všetko prináša nová generácia, ktorá je odteraz k dispozícii s maximálnou pojazdovou rýchlosťou až 60 km/h. Aby toho nebolo málo, z veľkých traktorov si „sedemstovky“ zobrali aj prevodovku VarioDrive a inovatívny koncept chladenia, ktoré vedú k prelomovej manévrovateľnosti v tejto triede.

Od svojho uvedenia na trh v roku 1998 získali traktory FENDT 700 Vario množstvo ocenení a stali sa najpredávanejším radom značky FENDT. Siedma generácia traktorov 700 Vario, predstavená 25. augusta večer zahŕňa päť modelov (720 Vario, 722 Vario, 724 Vario, 726 Vario a 728 Vario), ktoré pokrývajú výkonové rozpätie od 203 do 283 k (147 - 206 kW) (ECE R120). Koncepcia navýšenia výkonu FENDT DynamicPerformance (DP) pridáva najvýkonnejšiemu modelu FENDT 728 Vario DP až 20 k extra výkonu prostredníctvom riadiaceho systému závislého od dopytu presne vtedy, keď je to potrebné. Špičkový model tak dosahuje maximálny výkon až 303 koní.

Vysoký výkon a nízka spotreba PHM

Traktory FENDT 700 Vario sú navrhnuté tak, aby spĺňali požiadavky všetkých farmárov. Vyvinuté s dôrazom na nízky pomer výkonu a hmotnosti, disponujúce vysokým výkonom, flexibilitou a šetrnosťou sú nové modely vybavené 6-valcovým motorom AGCO Power s objemom 7,5 l. Inovovaná pohonná jednotka bola prepracovaná pre nové výkonové spektrum. Nové traktory tak spĺňajú emisné normy vo všetkých regiónoch sveta (v Európe ide o emisnú normu Stage V). Dodatočná úprava výfukových plynov prebieha cez systémy DOC, DPF a SCR bez recirkulácie výfukových plynov. Okrem toho sú v motore inštalované bezúdržbové hydraulické zdvihátka ventilov.

Inteligentne riadený manažment pohonu všetkých kolies je jednou z výhod konceptu pohonu FENDT VarioDrive. Hnacie ústrojenstvo nového 700 Vario eliminuje potrebu manuálneho prepínania pri zmene medzi prevádzkou na poli a na ceste a podľa potreby poháňa prednú a zadnú nápravu a dynamicky rozdeľuje výkon. Takzvaný pull-in-turn efekt ťahá stroj počas zatáčania do zákruty. Výsledkom je obzvlášť malý polomer otáčania s plnou ťažnou silou a menším utláčaním pôdy.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down