09.12.2022 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová generácia strojov BEDNAR

Spoločnosť BEDNAR prednedávnom predstavila novinky pre sezónu 2023. Niet pochýb, že medziriadková kultivácia plodín zažíva opätovný vzostup. Nejedná sa pritom iba o štandardnú kultiváciu medziradia, cieľom je v jednom prejazde vykonať viac pracovných operácií a usporiť tak náklady. Od medziriadkových kypričov vyžadujú poľnohospodári stále väčšiu variabilitu výbavy a hlavne maximálnu precíznosť bez negatívneho poškodenia porastu počas práce. Nový modelový rad ROW-MASTER RN_PROFI tak aktuálne spĺňa všetky požiadavky poľnohospodárov.

„Medziriadkové kypriče ROW-MASTER RN a RN_S sa darí dlhodobo veľmi dobre predávať. Je vidieť, že plečkovanie je opäť trendom, ktorý potvrdzuje napríklad mnoho popredných pestovateľov cukrovej repy. Zákazníci si naše stroje obľúbili najmä z dôvodu svojej jednoduchosti a jednoduchého nastavenia bez potreby špeciálneho náradia. Počas vývoja stroja ROW-MASTER RN_PROFI sme uplatnili nazbierané skúsenosti a vybavili stroj potrebnou výbavou, potrebnou pre zvládnutie súčasných trendov pri medziriadkovej kultivácii. Stroj sme osadili najmä systémom sekčnej kontroly ROW-UNIT CONTROL,“ opisuje vývoj stroja Jan Bednář, obchodný riaditeľ spoločnosti.

Nové prevedenie rámu s ešte vyššou priechodnosťou

Na prvý pohľad sa nový modelový rad ROW-MASTER RN_PROFI líši od predchádzajúcich modelov novým prevedením hlavného nosného rámu. Hlavný rám je robustnejší, pripravený na vysokú variabilitu výbavových prvkov. Pre medziriadkovú kultiváciu porastov, najmä kukurice alebo slnečnice aj vo vyšších vývojových fázach rastu, bola navýšená aj svetlosť hlavného rámu, ktorá teraz činí bezkonkurenčných 90 centimetrov.

Pre ľahké nastavenie medziriadkovej vzdialenosti je hlavný nosný rám jednoliaty po celej šírke pracovného záberu. Jednotlivé kultivačné jednotky môžu byť nastavené s medziriadkovou vzdialenosťou od 45 cm do 80 cm. Modelový rad RN_PROFI ponúka tri modely s pracovným záberom od 4,8 do 9,6 m.

Systém sekčnej kontroly ROW-UNIT CONTROL pre maximálnu precíznosť

Veľmi obľúbenou výbavou medziriadkových kypričov ROW-MASTER je systém automatického navádzania, ktorý zaručuje posun rámu, aby nedochádzalo k poškodeniu porastu. Doba však ide ďalej a s rozvojom využívania sekčnej kontroly prichádzajú požiadavky na tento typ výbavy aj pri medziriadkových kypričoch. Modelový rad ROW-MASTER RN_PROFI ponúka systém sekčnej kontroly pod názvom ROW-UNIT CONTROL. Na základe dát z navigačného systému dochádza k postupnému zdvíhaniu a spúšťaniu jednotlivých pracovných jednotiek. Využitím tohto systému dochádza k minimalizácii nepoplečkovaných miest a poškodení porastu. Výška zdvihu jednotlivých kultivačných jednotiek je 45 centimetrov.

Osvedčené konštrukčné riešenie

Pri modeloch ROW-MASTER RN_PROFI zostalo zachované osvedčené konštrukčné riešenie v podobe paralelogramu. Každá kultivačná jednotka má uchytenie k rámu pomocou strmeňa. Paralelogram zaisťuje kopírovanie terénu a presné dodržanie nastavenej pracovnej hĺbky kultivačných jednotiek.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down