18.11.2022 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NOVÁ GENERÁCIA UNIVERZÁLNYCH KYPRIČOV FENIX

Univerzálne (radličkové – dlátové) kypriče majú svoju nezastupiteľnú úlohu v poľnohospodárskej praxi. Obľuba využívania týchto strojov neustále rastie. Pre rok 2023 uvádza značka BEDNAR na trh novú generáciu univerzálnych kypričov FENIX FO_PROFI. Inovovaný rad zahŕňa štyri modely s pracovným záberom od 4 m do 7,9 m, ktoré sú vhodné pre intenzívne spracovanie pôdy počas jediného prejazdu do maximálnej pracovnej hĺbky 35 centimetrov.

„Na základe dlhoročných skúseností a intenzívnych poznatkov z rôznych trhov sme sa rozhodli pre vývoj novej generácie kypričov FENIX FO_PROFI. Po intenzívnom dvojročnom testovaní v rôznych podmienkach uvádzame na trh nový produkt, ktorý vyniká množstvom technických a konštrukčných prvkov. FENIX FO_PROFI je viacúčelový stroj pre väčšinu prác na poliach, použiteľný takmer za každého počasia,“ hovorí Jan Bednář, obchodný riaditeľ spoločnosti.

Štvorradové usporiadanie stĺpíc pre ešte lepší kypriaci efekt

Nová generácia kypričov FENIX FO_PROFI má štvorradové usporiadanie hlavných pracovných orgánov - stĺpíc. Jednotlivé stĺpice sú od seba dostatočne vzdialené, a to ako v rade, tak medzi jednotlivými radmi. Nové konštrukčné riešenie ponúka výbornú priechodnosť pri spracovaní veľkého množstva organickej hmoty, ktorá je daná aj vysokou svetlou výškou hlavného rámu 80 cm. Rozmiestnenie jednotlivých stĺpíc do tvaru písmena „V“ prispieva k minimálnemu ťahovému odporu stroja. Vhodným rozmiestnením a tvarom pracovných orgánov je dosiahnuté intenzívne spracovanie pôdy, vrátane rovnomerného premiešania organickej hmoty, a to až do hĺbky 35 centimetrov. Stĺice je možné osadiť dlátami so šírkou 80 a 60 mm v štandardnom prevedení, poprípade dlátami 80 a 40 mm vo verzii LONG LIFE s karbidovými plátmi pre vyššiu odolnosť.

Kypriace dláta je možné ďalej osadiť krídlami s rozmerom 125 a 185 mm, pre variant 185 mm je k dispozícii aj prevedenie LONG LIFE. V základe je stroj vybavený hydraulickou reguláciou pracovnej hĺbky, poprípade je možné zvoliť elektro-hydraulickú reguláciu. Ovládanie prebieha komfortne z kabíny traktora.

Nové varianty istenia pracovných orgánov

Pracovné orgány univerzálneho kypriča FENIX FO_PROFI môžu byť vybavené tromi typmi istenia proti preťaženiu. Istenie v podobe strižnej skrutky je základným prevedením, vhodným pre veľmi ľahké pôdy. Horizontálne pružinové istenie s vypínacou silou 480 kg je najrozšírenejšou výbavou týchto typov strojov. Toto istenie sa hodí sa do väčšiny obvyklých pôdnych podmienok. Novinka v podobe hydraulického istenia ponúka vypínaciu silu až 550 kg. Robustná konštrukcia predurčuje tento typ výbavy stroja na nasadenie v stredne ťažkých až ťažkých pôdach.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down