29.11.2018 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová pneumatika na výstave EIMA v Bologni

Spoločnosť Bridgestone po prvý krát predstavila európskej poľnohospodárskej verejnosti ďalšiu novú prémiovú traktorovú pneumatiku VX–TRACTOR. Stalo sa tak na tretej najväčšej poľnohospodárskej výstave v Európe EIMA v Bologni, ktorá sa konala v dňoch 7.11. - 11.11.2018.

Bridgestone na svojom stánku odprezentoval okrem pneumatík VX-TRACTOR aj pneumatiky VT-TRACTOR a VT-COMBINE. Nemohli chýbať ani traktorové a kombajnové pneumatiky značky Firestone Maxitraction, Maxitraction 65 a pneumatiky Performer 95 pre postrekovače a kultivačné kolesá.

Spoločnosť Bridgestone Europe pozvala pri tejto príležitosti na svoj výstavný stánok ako aj na prezentáciu novej pneumatiky v poľných testoch viac ako 60 TOP dealerov z celej Európy. Medzi nimi samozrejme nechýbali ani traja predajcovia agropneumatík zo Slovenska.

Testovanie pneumatík Bridgestone VX-TRACTOR bolo zamerané na porovnanie preklzu pneumatík a spotreby PHM stroja voči hlavným dvom konkurentom. Testovanie sa uskutočnilo asi 15 km juhovýchodne od Bologne pri malom talianskom mestečku Varignana - Palesio a vykonala ho nezávislá belgická testovacia spoločnosť PCLT.

Filozofiou japonskej firmy Bridgestone je „Better farming with Bridgestone“ (lepšie farmárčenie s Bridgestone). Celé úsilie za posledné roky smerovalo a bude naďalej smerovať k vývoju a výrobe agropneumatík, ktoré musia spĺňať požiadavky európskych farmárov pri extrémne ťažkých typoch prác vykonávaných s najvýkonnejšou poľnohospodárskou technikou. Momentálne najväčší dôraz je kladený na menšie utláčanie ornice, šetrenie PHM a ostatných prevádzkových nákladov, to všetko súčasne s dôrazom na bezpečnosť pri práci s modernou technikou, a taktiež na ergonómiu.

Ivan Kamenský

Bridgestone Slovakia s.r.o.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down