29.06.2021 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová sejačka s deleným zásobníkom a systém OptiStone

Takmer rok po úspešnom uvedení pneumatického sejacieho stroja Solitair 9+ na trh prichádza LEMKEN opäť s novou verziou tohto obľúbeného modelu. Je ňou stroj s názvom "Duo", ktorý je vybavený deleným zásobníkom na osivo a ponúka širokú škálu možností pre súčasnú aplikáciu osiva, hnojív alebo medziplodín. LEMKEN zároveň predstavil nový systém ochrany proti preťaženiu pre svoje pluhy.

LEMKEN, nemecký špecialista na stroje pre profesionálnu rastlinnú výrobu rozširuje svoje portfólio o sejací stroj pre nákladovo optimalizované pestovanie trhových plodín. Zásobník na osivo Solitair 9+ Duo má objem 1 850 litrov. Tento objem je možné rozdeliť v pomere 50/50 alebo 60/40 v závislosti od požiadaviek užívateľa.

 

V dôsledku toho sú možné dva výstupné  varianty:

V jednokomorovej verzii sa osivo alebo hnojivo kombinuje podľa dvoch elektrických jednotiek do dvoch segmentov zásobníka. Rôzne komponenty sa potom prenesú do výsevnej trubice až ku dvojdiskovému výsevnému ústrojenstvu a umiestnia sa do brázdy. Môže sa tak pridať vhodné štartovacie hnojivo pre výsev ozimín, alebo úplné hnojenie pre letný výsev.  V rozvádzačoch je integrované automatické riadenie koľajových riadkov.

Double-Shot-System zároveň umožňuje väčšiu variabilitu pri výseve plodín. V systéme tieto dva komponenty prúdia cez dvojité rozvádzače v dvoch hadiciach oddelene do  dvojitých diskových výsevných jednotiek. Aplikácia potom môže prebiehať buď opäť v rade ako pri metóde Single-Shot, alebo rýchlou výmenou vložky koľajových riadkov v rozdeľovači, osobitne a striedavo v dvoch radoch. Hĺbku uloženia každého druhého radu je možné navyše nastaviť pomocou prítlačného valca osobitne až do rozdielu 5 cm. To umožňuje vysievať dve rôzne semená v optimálnej hĺbke sejby, alebo súčasne prihnojovať medzi riadkami.

Solitair 9+ Duo je k  dispozícii v pracovných záberoch tri a štyri metre. Objednávky budú spoločnosťou prijímané okamžite; plná dostupnosť je naplánovaná na január 2022.

Nový systém OptiStone

 Lemken zároveň v uplynulých dňoch predstavil aj nové systém ochrany proti preťaženiu pre svoje pluhy Juwel, Diamant a Titan.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down