08.02.2022 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová séria traktorov KUBOTA M6001

„Stokoňové“ traktory v dnešnej dobe už len málokedy uspokoja potreby väčších pestovateľov. Niežeby si svoju prácu na družstve nezastali, no pre väčší pluh, či podmietač už tento výkon pri súčasnom trende zvyšovania pracovných záberov závesnej techniky jednoducho nestačí. Na tento trend reaguje aj značka Kubota, ktorá premenovala svoj dlhoročný rad MGX na sériu M6001 Utility. Čo sa týka ďalších inovácií, treba mať umiernené očakávania, i keď nejaké novinky sa pri tomto rade traktorov predsa len nájdu.

Od roku 1890 je spoločnosť Kubota popredným výrobcom poľnohospodárskych, stavebných a iných úžitkových zariadení a priemyselných motorov. Sídli v japonskej Osake a svoje pobočky má vo viac ako 120 krajinách sveta. So svojimi viac ako 41 000 zamestnancami dosiahla v roku 2020 tržby vo výške 17,3 miliardy dolárov. Výrobca sa zaoberá primárne produkciou poľnohospodárskej techniky, a aj na Slovensku má množstvo spokojných zákazníkov. Okrem toho tiež vyrába aj rozmanité portfólio iných strojov, no my sa budeme dnes venovať novej sérii traktorov.

Nový rad traktorov M6001 Utility je podľa Kuboty určený pre extenzívnu mliekarenskú a živočíšnu výrobu, rastlinnú výrobu, ale i komunálnu sféru. Jedná sa teda o rad viacúčelových traktorov, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval čo najvyššiu efektivitu a užívateľskú spoľahlivosť za priaznivú cenu. Nástupcom série MGX od spoločnosti Kubota je teda rad M6001 Utility, ktorý vyniká pohodlným ovládaním a moderným dizajnom. Uvedením tohto nového radu chce spoločnosť Kubota doplniť súčasnú sériu ťažkých strojov M6002 o ďalšie ľahšie modely. Podľa zámeru spoločnosti by mal byť M6001 Utility všestranný traktor ideálne koncipovaný pre akýkoľvek typ poľnohospodára. Možno ho použiť buď ako hlavný traktor, alebo ako druhý traktor na vykonávanie ľahších prác. 

Nové modely budú dostupné s výkonom v rozmedzí od 102 do 141 konských síl s malým alebo veľkým rámom, ktorý poskytuje stabilitu, pohodlné manévrovanie a efektivitu. Ako sme už v úvode článku spomínali, inovácie sa dotkli najmä úpravy výfukových plynov, a tak 3,8-litrový motor zladený s malým rámom (krátky rázvor) a 6,1-litrový motor s veľkým rámom (dlhý rázvor) spĺňajú emisné normy Stage V. Traktor M6001 Utility sa dá prispôsobiť akémukoľvek typu poľa, či na vykonávanie prác na stredisku, pretože oba podvozky ponúkajú vynikajúcu kombináciu manévrovatelnosti a stability. Traktory M6001 Utility budú navyše dostupné s odpružením prednej nápravy, čím chce výrobca ulahodiť zákazníkovi aj z hľadiska komfortu pri práci.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down