12.08.2022 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NOVACAT V 10000 - prvá so section control

Nová žacia kombinácia od rakúskeho výrobcu Pöttinger spája špičkový výkon s dokonalým kopírovaním povrchu pôdy. Keď sa k tomu pridá vysoká spoľahlivosť vďaka inteligentnej technológii, môže ísť o veľmi zaujímavého hráča v tomto segmente. NOVACAT V 10000 je k dispozícii so zavesením pre čelné kosy s pracovným záberom 3,0 alebo 3,5 m. Vďaka tomu je možné dosiahnuť pracovné zábery až 9,62 a 10,02 m. Voliteľne môže byť NOVACAT V 10000 vybavený osvedčeným priečnym dopravníkovým pásom COLLECTOR a závitovkou CROSS FLOW, ktoré je možné využiť na zlučovanie riadkov.

NOVACAT V 10000, rovnako ako jeho predchodca, NOVACAT A10 je predná/zadná žacia kombinácia, ktorá je mimoriadne prispôsobivá a pohodlná na ovládanie. Výrobca to docielil napríklad aj rozsiahlou modernizáciou elektroniky a hydrauliky, kde hydraulické valce integrované v ramenách posúvajú žaciu lištu až o 370 mm na každej strane. Vďaka tomu zaisťujú optimálne prekrytie a perfektnú kvalitu kosby na svahoch, v zákrutách, ako aj na rovných povrchoch.

Prítlak na pôdu sa automaticky prispôsobuje pracovnému záberu stroja. Optimálne hydraulické odľahčenie zaručuje ochranu pôdy a najlepšiu možnú kvalitu krmovín. Ďalším benefitom je výrazné zníženie opotrebenia a zníženie nákladov na pohonné hmoty. Tento systém automatického nastavenia je, ako sa uvádza v tlačovej správe výrobcu k dispozícii ako voliteľná výbava pre stroje NOVACAT V 10000.

Y-DRIVE - hnacia sústava pre dlhú životnosť

Patentovaná vstupná prevodovka Y DRIVE má výstupný hriadeľ na opačnej strane. Výhoda tohto riešenia tkvie v možnosti použiť dlhšie štandardné vývodové hriadele s menším uhlom prevádzky. Výsledkom je podľa výrobcu mimoriadne hladká prevádzka a vysoký výkon, a to aj v skutočne náročných podmienkach na úvratiach. Tento nový dizajn navyše podľa spoločnosti Pöttinger výrazne predlžuje životnosť samotnej žacej kombinácie.

NOVACAT V 10000 je štandardne vybavený najnovším systémom predvoľby SELECT s podporou systému ISOBUS. Počítadlo úloh sa nachádza priamo na stroji. K počítadlu úloh možno pripojiť ISOBUS kábel, alebo nový terminál SELECT CONTROL.

Všetky funkcie je možné predvoliť a následne vykonať pomocou diaľkových ventilov traktora. Ku prevádzke stroja je potrebné len jedno dvojčinné hydraulické pripojenie. Riadiaci systém navyše umožňuje individuálne zdvíhanie žacích jednotiek. Hydraulika sa používa aj na skladanie bočného krytu (voliteľné), nastavenie pracovného záberu a ovládanie prepravného blokovania.

Ovládací terminál disponuje integrovaným indikátorom údržby. Na ňom sa obsluhe stroja zobrazia úlohy údržby (miesta mazania a výmena oleja), ktoré je potrebné vykonať na stroji v závislosti od odpracovaných hodín.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down