21.09.2021 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové funkcie pre rezačky JAGUAR 900

Silážne rezačky modelového radu CLAAS JAGUAR 900 teraz získavajú množstvo nových funkcií spojených so zberačom, drvičom zrna a systémom dávkovania prísad do siláží. Ďalšie inovácie sú k dispozícii pre príslušenstvo ORBIS a PICK UP.

Spoločnosť CLAAS so svojimi inováciami zlepšuje tok biomasy prúdiacej cez silážnu rezačku, a to vďaka novým pohonom prídavných zariadení.

Najvýznamnejšou novinkou v modelovom rade JAGUAR 900 je rozšírenie možností pohonu predných prídavných zariadení. Okrem úplne mechanického pohonu a variabilného pohonu kukuričných adaptérov ORBIS a PICK UP ponúka teraz výrobca zákazníkom aj dvojitý hydraulický pohon, ktorý ponúka pri práci s PICK UP-om špeciálne výhody. Pri tejto možnosti je podávacia závitovka poháňaná prostredníctvom rýchlospojky a môže prispôsobiť svoju rýchlosť podľa dĺžky rezu. Pick-up je však vybavený úplne novým hydraulickým pohonom, ktorý umožňuje jeho pohon s variabilným nastavením rýchlosti nezávisle od podávacej závitovky. Hlavným cieľom umožnenie zmeny rýchlosti podávača je umožniť automatické prispôsobenie rýchlosti pojazdu, takže čím vyššia je rýchlosť vpred, tým rýchlejšie sa zvýši aj rýchlosť podávača. K dôležitým výhodám spojeným s touto funkcionalitou patrí efektívne hrabanie pri všetkých pozemných rýchlostiach s extrémne nízkym opotrebením. Ak sa zmení rýchlosť pojazdu alebo nastavená dĺžka rezu, rýchlosti otáčania závitovky a podávača sa automaticky upravia podľa prevládajúcich podmienok. V prípade potreby môže obsluha z kabíny ručne prispôsobiť obe rýchlosti požiadavkám zberových podmienok. Na meniace sa podmienky zberu je teda možné reagovať automaticky alebo manuálne z kabíny. Výsledkom, najmä v meniacich sa podmienkach, je ešte presnejšie zberanie plodín a celkovo konzistentnejší tok plodín. Štúdie zberu siláže z celých plodín pomocou systému PICK UP, ktoré sa uskutočnili v Kalifornii so samohybnou silážnou rezačkou JAGUAR 990 ukázali zvýšenú výkonnosť až o 13,7% v extrémnych podmienkach v porovnaní s mechanickým konštantným pohonom. Tieto hlavné výhody sa prejavia vždy, keď sa zberajú veľmi vysoké výnosy pri nízkych pojazdových rýchlostiach, alebo sa nízke úrody zberajú pri veľmi vysokých pojazdových rýchlostiach.

Ošetrenie podvrchu BusaCLAD odolné voči opotrebovaniu pre MCC MAX

Pre MULTI CROP CRACKER MAX je k dispozícii nový náter odolný voči opotrebeniu s okamžitým účinkom. Povlak BusaCLAD umožňuje až štvornásobné predĺženie životnosti. Pri testovaní v reálnych podmienkach boli jednotky MCC MAX CRACKER s povlakom BusaCLAD doteraz schopné spracovať viac ako 3 100 hektárov kukurice, pričom niektoré jednotky teraz vstupujú do štvrtej sezóny. Vynikajúca odolnosť voči opotrebovaniu nielenže výrazne znižuje skutočné náklady na opotrebovanie, ale aj časy nastavenia. Poľnohospodári aj službári sa môžu spoľahnúť na 30 kruhových segmentov MCC MAX, ktoré budú poskytovať spoľahlivé spracovanie zrna a zvyškovej biomasy počas niekoľkých kampaní.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down