02.06.2020 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové inovatívne zachytávacie koliesko pre sejačky Tempo

Pre ešte lepšie výsledky sejby predstavuje firma Väderstad nové jedinečné zachytávacie koliesko Väderstad ProStop. Vďaka jeho inovatívnemu dizajnu dodáva ProStop excelentný kontakt osiva s osivovým lôžkom pri zachovaní vysokej rýchlosti sejby, ktorou sú stroje Tempo preslávené.

Väderstad prináša moderné poľnohospodárstvo s inovatívnymi, vysoko účinnými poľnohospodárskymi strojmi a metódami. Zjednodušením práce a zlepšovaním výsledkov poľnohospodárov je vízia spoločnosti jasná - stať sa popredným svetovým partnerom pre vynikajúce vzchádzanie rastlín, ktoré zabezpečí kvalitnú úrodu. Skupina je v rodinnom vlastníctve a vedenie firmy má sídlo v meste Väderstad, vo Švédsku. Väderstad má zastúpenie v 40 krajinách sveta, a to na všetkých kontinentoch, vďaka čomu mala firma v roku 2019 1 500 zamestnancov a obrat 335 miliónov EUR.

Novinka, ktorá vylepší jednu z najobľúbenejších sejačiek

Firma prednedávnom do svojho portfólia zaradila nové zachytávacie koliesko s označením Vädestad ProStop, ktoré je vytvorené z gumy lúčovitého tvaru. Použitý tvar a materiál majú za úlohu absorbovať extrémny tlak v strede tohto kolieska. Vďaka tomu ostáva presný profil zachytávacieho kolieska neovplyvnený, ak ide v riadku.

Nové koliesko Väderstad ProStop je navrhnuté tak, aby bolo vo svojom strede pružné. To znamená, že kontakt medzi zachytávacím kolieskom a osivom nie je ovplyvnený. „ProStop udržiava dôležitý kontakt medzi osivom a pôdou, zatiaľ čo dochádza k minimalizácii zhutňovania bočných stien v brázdičke osiva,“ hovorí Mattias Hovnert, senior viceprezident spoločnosti Väderstad, a dodáva: „Výsledok je vidieť v rovnomernom vzchádzaní a veľkom výnosovom potenciály plodiny na celom poli.“

Hlavnou úlohou zachytávacieho kolieska je zabezpečiť optimálny kontakt medzi osivom a pôdou, vďaka precíznemu umiestneniu každého zrna na dne brázdy. Keď dôjde k pôsobeniu vonkajších síl, absorbuje tradičné zachytávacie koliesko nerovnosti miernym sploštením jeho vonkajšieho profilu. To ohrozuje jeho schopnosť zabezpečiť kontakt osiva so zeminou a súčasne môže spôsobovať bočné zhutnenie v brázde osiva.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down