12.04.2023 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové možnosti vo fungicídnom ošetrení repky

Fungicíd Treso® sme vám predstavili na našich konferenciách v Košiciach a Nitre ako tohtoročnú novinku v ošetrení repky. Prináša novú alternatívu v použití účinnej látky, ktorá sa doteraz v repke nepoužívala. Okrem iného, tým prináša do budúcnosti aj istotu v obavách z rezistencie.

Fungicíd Treso® zabezpečí vysokú ochranu repky ozimnej aj jarnej proti bielej hnilobe, spôsobenej hubou Sclerotinia sclerotiorum. Napadnutie repky bielou hnilobou v období kvitnutia môže totižto znížiť úrodu až o 60 %.

Účinná látka fludioxonil, nachádzajúca sa v tomto prípravku, je v ozimnej repke jediným povoleným zástupcom skupiny fenylpyrrolov. Treso® tak rozširuje paletu účinných látok na použitie v čase kvitnutia repky a ponúka účinnú alternatívu k povoleným prípravkom, ktoré často používajú rovnakú skupinu účinných látok. Ponúkame tak nový prostriedok v boji proti chorobám v období kvitnutia repky ozimnej s istotou pre budúcnosť bez obáv z rezistencie.

Odporúčania pre aplikáciu

Povolené registrované použitie je jedenkrát za vegetáciu, v dávke 0,5-0,75 l/ha a to okrem repky aj do horčice, repice olejnatej, kapusty sitinovej a ľaničníka siateho. 

Optimálny termín aplikácie je v prípade repky ozimnej a jarnej od rastového štádia keď je 10 % kvetov na hlavnom kvetenstve otvorených, hlavné kvetenstvo sa predlžuje až do rastovej fázy koniec kvitnutia (BBCH 61- 69).

BENEFITY PRÍPRAVKU TRESO®

  • Inovatívny fungicíd pre udržateľné poľnohospodárstvo
  • Istota pre budúcnosť bez obáv rezistencie
  • Rýchly a dlhotrvajúci účinok
  • Jedno ošetrenie zabezpečí vynikajúci účinok aj pri vysokom tlaku bielej hniloby
  • Istota  vysokej úrody
  • Vyznačuje sa vysokou fotostabilitou, čo výrazne predlžuje dobu jeho pôsobenia.

Porast ošetrený fungicídom Treso® v dávke 0,5 kg/ha.

Porast ošetrený štandardným prípravkom.

Autor: Mgr. Katarína Dikáczová, Syngenta Slovakia s.r.o.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down