18.09.2018 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové samohybné rezačky John Deere

Gigant John Deere nedávno predstavil novú sériu samohybných rezačiek pre krmovinárov. Jej základy sú postavené na strojoch radu 8000, ktoré sú na trhu už nejaký ten rok. Tentoraz však John Deere posunul latku opäť o niečo vyššie, a predstavil novinku na trhu - samohybnú rezačku s výkonom, ktorý atakuje hranicu 1000 konských síl.

Zber krmovín je jednou z náročnejších agrotechnických operácií, a to i z toho dôvodu, že technika používaná na zber má vysoké požiadavky na výkon. I z tohto dôvodu sa inžinieri v John Deere, že svoj najvýkonnejší stroj na zber krmovín ešte zdokonalia. Výsledkom je nový rad samohybných rezačiek s výkonmi od 460 kW (625 k) do 715 kW (970 k). Napriek tomu, že výkon motora vzrástol, spotreba kvalita sa nejako dramaticky nezvýšila. Podľa samotného výrobcu má stroj o 10 % vyššiu produktivitu (t / kW), zatiaľ čo je spotreba paliva o 10 % nižšia (l / t), ako je tomu u konkurenčných strojov rovnakej výkonnostnej kategórie.

Výrobca John Deere tiež tvrdí, že je tomu tak pri kukurici a že výkonnosť ich stroja bola overená " nezávislými renomovanými výskumnými ústavmi".

Výkonný samohybný stroj

Výrobca prišiel opäť s o čosi jemnejším zaobleným dizajnom, ktorý vyzerá naozaj moderne. Na zadnej strane nájdeme až dve koncovky výfukového systému, ktoré dodávajú stroju agresívnejší vzhľad. Aj vďaka nim je na prvý pohľad jasné, že v útrobách stroja sa ukrýva naozaj výkonný motor. Tým je v najvýkonnejších modeloch 9700, 9800 a 9900 dvanásťvalcový motor Liebherr s objemom 24,2 L.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down