17.02.2023 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové terminály Trimble zvyšujú výkon

Spoločnosť Trimble prednedávnom predstavila svoju novú generáciu terminálov pre aplikácie v presnom poľnohospodárstve – displeje Trimble GFX-1060 a GFX-1260, ktoré sú dostupné napríklad aj v prvej výbave pre traktory Case IH. Portfólio inovatívnych displejov Trimble umožňuje farmárom dokončiť pracovné operácie rýchlo a efektívne a zároveň presne mapovať a monitorovať informácie o parcelách v reálnom čase. Vďaka širokej škále funkcií a cenových relácií si môžu farmári vybrať riešenie navádzania, ktoré najlepšie vyhovuje ich potrebám v oblasti presného poľnohospodárstva.

Terminál GFX-1060 je vybavený 10-palcovým (25,6 cm) displejom a nová vlajková loď GFX-1260 disponuje 12-palcovým displejom (30,5 cm), operačným systémom Android a vylepšeným výpočtovým výkonom na ovládanie a vykonávanie práce v teréne. Oba terminály sú kompatibilné s navádzacími ovládačmi Trimble NAV-500 ™ a NAV-900 Global Navigation Satellite System (GNSS). Po spárovaní s NAV-900 môže poľnohospodár dosiahnuť vyššiu presnosť hneď po vybalení využitím špičkovej služby korekcie Trimble CenterPoint RTX, ktorá je k dispozícii prvý rok úplne zadarmo. CenterPoint RTX poskytuje presnosť 2,5 cm a poskytuje jednoduchý spôsob, ako dosiahnuť opakovateľnosť, ktorá prispieva ku zníženiu prekrývania, vstupných nákladov a paliva, čo môže pozitívne ovplyvniť hospodársky výsledok podniku a podporiť udržateľnosť poľnohospodárstva.

Dotykové terminály s vysokým rozlíšením sú ideálne systémy pre farmárov so zmiešaným vozovým parkom a sú kompatibilné s viac ako 10 000 modelmi strojov vo viac ako 40 značkách. Nové terminály sú samozrejme ISOBUS kompatibilné, čo umožňuje jedným displejom alebo terminálom ovládať náradie ISOBUS bez ohľadu na výrobcu. Štandardizuje nastavenia ovládania, znižuje prestoje a minimalizuje problémy s inštaláciou a rozhraním, čím zjednodušuje výmenu dát a ovládanie stroja.

Vďaka väčšiemu výkonu, rýchlosti a spoľahlivosti umožňujú nové terminály jednoducho nastaviť a konfigurovať svoje vybavenie pomocou poľného softvéru Trimble Precision-IQ, vrátane manuálneho navádzania, asistovaného a automatizovaného riadenia, ovládacích prvkov aplikácií, mapovania a zaznamenávania údajov, profilov zariadení a tiež kamery z pripojených vstupov a iných internetových aplikácií. V kombinácii tieto funkcie uľahčujú farmárom riadenie zložitých pracovných postupov pridaním presnosti a efektívnosti naprieč operáciami a môžu ušetriť čas a zvýšiť produktivitu. Okrem toho môžu farmári a prevádzkovatelia rýchlo a jednoducho zdieľať údaje v rámci farmy.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Trimble’s New Agriculture Displays Provide Next-Generation Performance and Connectivity for In-Field Operations

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down