11.03.2022 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové traktory 6R si na Slovensku odbyli svoju premiéru

Spoločnosť Agroservis usporiadala koncom minulého mesiaca podujatie s cieľom „odpremiérovať“ nové traktory 6R modelového roku 2022. Jedni z najobľúbenejších strojov v portfóliu spoločnosti prilákali do strediska v Tovarníkoch množstvo záujemcov, ktorí sa okrem informácií o traktorových novinkách mohli dozvedieť prostredníctvom sprievodných seminárov niečo viac aj o obilných kombajnoch, či presnom poľnohospodárstve. A my sme boli pri tom.

Traktory radu 6R modelového roku 2022 sa dočkali koncom minulého roka oficiálneho predstavenia prostredníctvom online tlačovej konferencie. Slovenskí zákazníci ich však doteraz nemali možnosť vidieť inak, ako prostredníctvom médií či rôznych informačných kanálov. To sa však už zmenilo, pretože John Deere 6R Road Show, ktorá začala pred viac ako mesiacom v Grécku, a vďaka ktorej tieto nové traktory putujú celou Európou zavítala aj na Slovensko. Motto celej tour znie: „Sú chytré a urobia viac“. O tom, že je tomu naozaj tak nás na mieste presvedčil produktový manažér spoločnosti Agroservis, Ing. Eugen Mizerák.

Inovovaný rad traktorov zahŕňa až štrnásť modelov – od najmenšieho 6R 110 s výkonom 110 konských síl až po najvýkonnejší 6R 250, ktorý ukrýva pod svojou kapotou až 250 koní. V Tovarníkoch mali možnosť záujemcovia vidieť dva nové stroje z rodiny 6R – model 6R 155 so stredným rámom a šesťvalcovým motorom 6.8 l a model 6R 215, ktorý je najvýkonnejším traktorom výrobcu s veľkým rámom a šesťvalcovým, 6,8 l motorom s menovitým výkonom 215 koní. „Nový rad 6R ponúka množstvo nových inteligentných funkcií. Základom inovovaných strojov je ich celorámová konštrukcia. Tá ostala oproti predošlej generácii nezmenená, vďaka čomu poskytuje traktorom vynikajúce rozloženie hmotnosti, silnú chrbtovú kosť a tým aj stabilitu. Modelový rad je rozdelený podľa svojej konštrukcie do skupín na traktory s malým, stredným, veľkým a extra veľkým rámom. Okrem toho ich môžeme deliť na dve kategórie podľa motorizácií – pre zákazníkov budú k dispozícii traktory so štvorvalcovými a šesťvalcovými motormi,“ predstavil novinky produktový manažér spoločnosti.

V predošlej generácii traktorov 6R mali malé štvorvalce výkon 110 – 130 konských síl. Dva nové modely s malým rámom už dosahujú výkon na úrovni 140 a 150 konských síl, pričom maximálny výkon s IPM (Inteligentné riadenie výkonu) môže byť podľa potreby navýšený až na 170 konských síl. Dva nové modely (6R 165 a 6R 185 pribudli) rovnako aj do kategórie traktorov 6R so stredným rámom. „Poľnohospodári pracujú s rôznym náradím a v rôznych podmienkach. Takto široká ponuka modelov uľahčuje zákazníkovi vybrať si presne taký traktor, aký do svojich podmienok potrebuje. V traktoroch 6R modelového roku 2022 ponúka John Deere na výber aj veľké množstvo prevodoviek. Máme tu napríklad základnú mechanickú prevodovku, prevodovku AutoQuad, či prémiovú dvojspojkovú prevodovku DirectDrive s 8 stupňami radenými pod zaťažením. V nových malých traktoroch pribudla na výber aj novinka - prevodovka CommandQuad, ktorá uľahčuje prácu robotizovaným radením prevodov a rozsahov bez použitia páky. Pri práci si stačí nastaviť pojazdovú rýchlosť, pri ktorej chceme pracovať a o ostatné sa už stará traktor. A nakoniec ponúkame nové traktory aj s plne automatickou plynulou prevodovkou AutoPowr,“ prezentoval prednosti nových strojov E. Mizerák.

1-Click-Go-Autosetup

Najvýraznejšou novou funkciou traktorov radu 6R je 1-Click-Go-Autosetup, vďaka ktorej je možné skrátiť čas prípravy na poli až o 50 %. Okrem toho dokáže obsluha pri využívaní tejto funkcie ušetriť až 90 % kliknutí na terminál a traktor s náradím bude pritom vždy ideálne nastavený.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down