18.08.2020 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové žacie kombinácie NOVADISC

Žacie kombinácie NOVADISC, ktoré predstavil rakúsky výrobca sa vyznačujú hneď niekoľkými inováciami. Tieto stroje sú plné technických vylepšení a majú pútavý vzhľad. Hladký chod, sila, sledovanie terénu a predĺžená životnosť sú len niektoré z detailov, ktorými tieto stroje vynikajú. Kombinácie žacích strojov NOVADISC 732, 812, 902 sú k dispozícii s veľkosťou pracovného záberu 7,24 m, 8,09 a 8,92 m. Tieto žacie stroje je možné používať s malými traktormi s výkonom od 85 k.

Nenáročné na výkon traktora, avšak nekompromisné z hľadiska kvality rezu. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sú stranovo uchytené stroje NOVADISC ľahko ovládateľné, čo má za následok šetrenie pohonnými hmotami. Pri použití s ​​prednou žacou lištou s pracovným záberom 3,04 m má NOVADISC na každej strane pôsobivý presah 52 cm. To znamená, že je možné kosiť krmoviny bez vynechávok na prudkom  svahovitom teréne, ako aj pri zatáčaní.

 

Šetrnosť k pôde a ku krmovinám

 

Dve pružiny na každej žacej lište zaisťujú rovnomerné zníženie hmotnosti celého žacieho stroja. Novinkou medzi kombináciami žacích strojov NOVADISC je systém, vďaka ktorému je možné nastaviť prítlak pôsobiaci na zem sa v troch stupňoch bez potreby náradia. Jedinečná kinematika zaisťuje, že žacia lišta vyvíja rovnaký tlak na zem po celej svojej šírke. Toto riešenie poskytuje stroju maximálnu ochranu a uľahčuje jeho chod.

Zdvíhaciu technológiu NOVADISC tiež chráni. Je to preto, že žací stroj je spustený tak, že vonkajší koniec žacej lišty sa najskôr dotýka zeme. Podobne sa na úvrati najprv zdvihne vnútorný koniec.

Široký oblúk + 22/-30 stupňov umožňuje ľahké kosenie na nerovnom teréne a násypoch. Ak je bezpečnostný zámok zdvihnutý, je na krátku dobu povolené kosenie do + 45 stupňov.

 

Pre dlhú životnosť

 

Žacia lišta je chránená proti skrúteniu, pretože je odpružená na oboch koncoch. To zmierňuje zaťaženie na ozubené kolesá a ložiská. Výsledkom je, že bežia veľmi hladko a majú dlhú životnosť. Výrobca pri vývoji stroja zohľadnil aj riziko kolízie s prekážkami. Zariadenie na zamedzenie zrážok na oboch stranách umožňuje jednotkám preklápať sa približne o 12 stupňov. Ak sa zariadenie uvedie do chodu, stačí krátko zacúvať, aby ste znova zapojili žaciu jednotku. Toto riešenie efektívne zabraňuje poškodeniu žacej jednotky.

Kompaktné hnacie ústrojenstvo a napnutie hnacieho remeňa regulované pomocou napínacej kladky zadného napätia zaisťujú robustný a spoľahlivý prenos sily.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down