17.05.2018 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela katastrálneho zákona prinesie pre ľudí skrátenie lehôt

Novela katastrálneho zákona prinesie pre občanov zjednodušenie a skrátenie lehôt. Uviedla to ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS) v úvode šiesteho rokovacieho dňa 31. schôdze Národnej rady (NR) SR na začiatok rozpravy o tomto bode programu.

BRATISLAVA. Novela katastrálneho zákona obsahuje aj kroky súvisiace s realizáciou projektu Operačný program informatizácia spoločnosti – Elektronické služby katastra nehnuteľností. Návrh z dielne Úradu geodézie, kartografie a katastra SR zohľadňuje tiež procesy v elektronizácii katastra nehnuteľností.
      Cieľom projektu je vybudovanie centrálneho informačného systému, ktorý vytvorí plnohodnotné poskytovanie elektronických služieb katastra pre verejnosť, štátnu správu a samosprávu. Ďalej pôjde aj o poskytovanie informácií prostredníctvom elektronických služieb na informatívne a právne účely. Novela reaguje na požiadavku zrýchlenia a skvalitnenia registrácie nehnuteľností.
      Po prerokovaní tohto bodu programu čakajú na poslancov ďalšie neprediskutované návrhy zákonov. Popoludní bude pravidelná Hodina otázok, na ktorej budú členovia vlády odpovedať na otázky poslancov.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down