17.12.2013 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela zákona o lesoch podľa agrorezortu zaznamená úpravy

Novela zákona o lesoch, ktorú minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ľubomír Jahnátek (nominant Smeru-SD) na začiatku decembra 2013 na žiadosť predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD) stiahol z rokovania parlamentu, zaznamená úpravy. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Peter Hajnala.

BRATISLAVA. Minister Ľ. Jahnátek sa podľa Hajnalu stretol s členmi parlamentného výboru pre poľnohospodárstvo a životné prostredie - poslancami za stranu Smer–SD. "Obe strany sa dohodli na pozmeňujúcich návrhoch, ktoré vylepšia spoločnú správu výboru Národnej rady SR pre poľnohospodárstvo a životné prostredie k zákonu o lesoch. Tým budú odstránené všetky jeho sporné a vo verejnosti negatívne vnímané ustanovenia," spresnil. Ľ. Jahnátek podľa slov P. Hajnalu zdôraznil poslancom svoje priority v súvislosti s predmetným zákonom. "Na základe nich občania nemôžu byť a ani nebudú pri vstupe do lesa žiadnym spôsobom obmedzovaní. Zbieranie húb či lesných plodov bude rovnako bez obmedzenia." "Vzhľadom na neprofesionálny prístup niektorých pracovníkov agrorezortu v procese prípravy zákona o lesoch minister Ľ. Jahnátek vykonal aj personálne zmeny. Z funkcie odvolal dvoch vedúcich zamestnancov na sekcii lesného hospodárstva a spracovania dreva a sekcii legislatívy," dodal P. Hajnala.
Opozičný poslanec NR SR Zsolt Simon (Most-Híd) označil návrh novely zákona o lesoch z dielne MPRV SR okrem iného "za veľmi zlý, pretože pri lesných cestách má byť najskôr dohoda s vlastníkom cesty a až potom bude možný vstup". "Tá istá cesta však môže pritom slúžiť niekoľkým vlastníkom ako jediný spôsob prístupu k svojmu vlastníctvu. Nie je to správne riešenie aj preto, lebo mnohé z lesných ciest boli odovzdané vlastníkom bezplatne po roku 1991, keď dostali popri lesnej pôde aj štátnu investíciu vo forme lesnej cesty," dodal
Zs. Simon.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down