23.04.2024 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinka: sejací stroj Precea v 6 m prevedení

Spoločnosť AMAZONE rozširuje svoj rad ťahaných presných sejacích strojov o nový model Precea 6000-TCC s pracovným záberom 6 m. Precea 6000-TCC ponúka možnosť výberu medzi centrálnym zásobníkom na osivo pre vyššiu efektivitu alebo individuálnymi zásobníkmi pre flexibilitu pri výbere druhov osiva a rýchle zmeny. Navyše zahŕňa výsevnú pätku PreTeC pre sejbu do mulču s pretlakovým jednotením a systémom SmartControl pre presné ukladanie osiva a rovnomerné rozloženie rastlín pri rýchlosti do 15 km/h.

Spoločnosť AMAZONE prichádza po predstavení hneď niekoľkých noviniek na minuloročnom veľtrhu Agritechnica s ďalším model v produktovom portfóliu ťahaných presných sejacích strojov. Nový model Precea 6000-TCC, ktorý disponuje pracovným záberom 6 m, dopĺňa vysoko výkonné možnosti modelov 9 a 12 m, ktoré boli predstavené na minuloročnom veľtrhu Agritechnica. Kľúčovou vlastnosťou sejacieho stroja Precea 6000-TCC je možnosť objednať si ho buď so systémom centrálneho zásobovania osivom, alebo s individuálnymi zásobníkmi na osivo na každej výsevnej jednotke. Okrem toho AMAZONE ponúka oba varianty s veľkým jednokomorovým zásobníkom na hnojivo s objemom 3 000 l spolu s centrálnym, ľahko prístupným systémom dávkovania hnojiva. Osemriadkový sejací stroj je možné nastaviť na šírku riadkov 70 cm, 75 cm a 80 cm. V strednodobom horizonte plánuje výrobca sprístupniť aj 45 cm a 50 cm šírku riadkov, založené na 12 riadkoch, s cieľom doplnenia radu strojov určených pre výsev plodín ako je cukrová repa, repka alebo sója. Efektívne používanie pri docielení vysokej výkonnosti tohto sejacieho stroja je podľa spoločnosti Amazone možné s traktormi v strednom výkonovom rozsahu od 110 kW (150 k). 

Centrálne zásobovanie osivom pre vyššie výkony

Možnosť výbavy stroja centrálnym zásobníkom na osivo, ktorý má objem 850 l poskytuje možnosť založiť porast na jedno naplnenie na väčšej ploche. Veľký a ľahko prístupný otvor zásobníka má umožniť veľmi jednoduché a rýchle plnenie z big bagov, čím sa zároveň skracujú aj prestoje súpravy. Doprava osiva je v tomto systéme samoregulačná. Prúd vzduchu dopravuje osivo z centrálneho zásobníka cez výsevnú jednotku do prijímacích jednotiek nad každou výsevnou jednotkou. Tie slúžia ako dočasný „sklad“. Prúd vzduchu, a teda aj dodávka osiva, sa automaticky zastaví, keď sa v tomto prijímacom zásobníku dosiahne maximálna úroveň naplnenia. Prúd vzduchu a spolu s ním aj doprava osiva sa obnoví, len čo klesne hladina osiva v prijímacom zásobníku.

Individuálne zásobníky pre flexibilnú prácu 

Pri variante s individuálnymi zásobníkmi je na každej výsevnej jednotke namontovaný 70 l zásobník osiva. Tento systém ponúka výhodu vo forme rýchle výmeny osiva na poľnohospodárskych podnikoch, ktoré by siali v jeden deň rôzne plodiny a odrody alebo pre službárov, ktorý vykonávajú výsev pre rôznych zákazníkov s rôznymi požiadavkami. Plnenie z malých zásobníkov osiva a vyprázdňovanie pri častých výmenách osiva sa dá zvládnuť za veľmi krátky čas a práca môže bez problémov rýchlo pokračovať. Okrem toho je možné inštalovať aj aplikátory na mikrogranule s objemom 17 l, čím sa zvýši flexibilita aj na menších poliach.  

Viac a dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down