13.07.2017 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky aj štandardné produkty

Spoločnosť BELBA PLUS, s.r.o. sa v tomto roku opäť aktívne zúčastnila celoslovenského stretnutia poľnohospodárov. V rámci svojej prezentácie v pokusoch demonštrovala vlastné herbicídne, fungicídne a insekticídne riešenia v porastoch kukurice, pšenice, jačmeňa a slnečnice.

„V ponuke našej spoločnosti sú predovšetkým postpatentové účinné látky s optimalizovanou formuláciou, pri výbere ktorých kladieme dôraz na kvalitu účinku. Ich prednosťou je okrem kvality, aj priaznivá cena s pozitívnym dopadom na celkovú ekonomiku výroby plodín.“ predstavil produkty Ing. Peter Belan, zástupca spoločnosti BELBA PLUS, s.r.o. a dodal: „Aktuálne máme osem produktov, ktoré sme začali uvádzať na trh v rámci celého Slovenska. Ťažiskové prípravky sú na báze sulfonylmočovín s určením do obilnín a do kukurice a insekticídne prípravky hlavne proti živočíšnym škodcom repky.“

Novinkou v tomto roku je prípravok Florone, ktorý pochádza od španielskeho výrobcu. Ide o regulačno-stimulačný prípravok na prírodnej báze, vhodný pre použitie do rôznych poľnohospodárskych plodín. Obsahuje voľné aminokyseliny rastlinného pôvodu, stopové prvky - bór a molybdén, taktiež je obohatený o dusík, fosfor a draslík. Priaznivo reguluje vegetatívny rast rastlín, vytvára lepšie podmienky pre kvitnutie a dozrievanie plodov. Účinok prípravku Florone predstavil P. Belan v pokuse so slnečnicou, ktorá bola v porovnaní s kontrolným variantom zelenšia, vyrovnanejšia a o niečo vyššia.

V pokusoch so pšenicou a jačmeňom si návštevníci podujatia mohli pozrieť varianty s aplikáciou troch herbicídov. Tristar 50 SG s účinnou látkou tribenuron-methyl likviduje široké spektrum dvojklíčnolistových burín, ako sú pichliač roľný, pastierka kapsička, veroniky, hviezdica prostredná, nevädza poľná a iné. Je určený hlavne do jarných jačmeňov s termínom aplikácie od 3. listu do prvého kolienka, v závislosti od rastovej fázy buriny v dávke 25 až 40 gramov na hektár. SUPERHERB 20 SG s účinnou látkou metsulfuron-methyl, je herbicíd vo forme vodo-rozpustných granúl, určený na ničenie jednoročných dvojklíčnolistových burín v pšenici ozimnej, tritikale, raži a jačmeni jarnom. V prípade výskytu lipkavca v pšenici je nutné postemergentne aplikovať Herbistar 200 EC s účinnou látkou fluroxypyr v dávke 0,6 litra na hektár.

Na záver prezentácie P. Belan pripomenul, že spoločnosť BELBA PLUS, s.r.o. na slovenskom trhu s prípravkami na ochranu rastlín zastupuje poľskú spoločnosť INNVIGO s cieľom priniesť produkty obsahujúce osvedčené účinné látky, avšak s vlastným riešením formulácií a uľahčiť tak pestovateľom ich používanie v praxi.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down