Novinky firmy Pöttinger boli predstavené

Spoločnosť Pöttinger, špecialista na trávne porasty, ponúka na začiatku leta opäť pestrú paletu zaujímavých a inovatívnych noviniek. Rakúsky výrobca poľnohospodárskych strojov je známy svojimi odbornými znalosťami v oblasti obrábania trávnych porastov. Starostlivé kosenie tvorí základ pre vysokokvalitné krmivo. Nové čelné žacie stroje NOVACAT F umožňujú plynulú a hospodárnu zelenú žatvu. Žacie stroje sú k dispozícii so šírkou záberu 2,62 m alebo 3,04 m.

Opatrné kosenie tvorí základ pre vysokokvalitné krmoviny. Žacie stoje PÖTTINGER spĺňajú požiadavky na optimálne kopírovanie pôdy, nízke straty pri dezintegrácii a presnú prevádzku bez časovo náročného nastavovania. Rakúsky výrobca teraz uviedol na trh novú technológiu s automatickým zakriveným bočným radením pre model NOVACAT F 3100: Tento systém bočného radenia na prednej kose zaručuje dokonalé prekrytie so zadnou kosou a zaisťuje, že traktor v zákrutách jazdí po voľnej stope bez krmiva, ako aj pri práci v strmom teréne. Zakrivený pohyb prináša možnosť využiť celý pracovný záber žacej lišty a maximalizovať efektívnu šírku žacej kombinácie, keďže systémy s priamym bočným posunom nechávajú niekoľko centimetrov nepokrytých.

Aj keď sa traktor v zákrutách alebo v strmom teréne dostane nabok, zadná pneumatika traktora neprejde po ešte nepokosenej tráve, pretože žací stroj sa posúva smerom k vnútornému polomeru oblúka. Nezostáva tu žiadna krmovina, pretože predná kosa sa dokonale prekrýva so zadnou kosou.

Voliteľný balík automatizácie ISOBUS riadi bočný posuv žacieho stroja automaticky v závislosti od uhla natočenia traktora alebo sklonu svahu doľava alebo doprava. Vďaka tomu dochádza k výraznému zníženiu pracovného zaťaženia obsluhy, pretože nie je potrebný žiadny zásah. Výsledok je tak maximálne pohodlie.

Špeciálnou výhodou tejto novej technológie je schopnosť rozpoznať meniace sa stupne prekrytia medzi čelne neseným žacím strojom a traktorom alebo zadnou kosou a automatická reakcia. Žiadna biomasa sa nenecháva stáť, či už v zákrutách alebo na strmom teréne. Zberacie stroje, ktoré prichádzajú do technológie zberu krmovín, môžu fungovať bez problémov a nezostane po nich stará úroda na ďalšiu kosbu. Automatický režim umožňuje obsluhe sústrediť sa na riadenie traktora a jeho okolia. Tento proces je tiež udržateľný: Na poli/lúke je potrebných menej manévrov na otáčanie, čím sa vytvára menší tlak na zem, pričom sa dosahuje vyššia efektivita vďaka časovej úspore a zníženiu únavy obsluhy stroja, pretože je potrebných menej zásahov.

EUROCAT F: Nové čelné bubnové žacie stroje

V rozsiahlom portfóliu žacích strojov došlo k mnohým inováciám v oblasti bubnových kôs. Čelne nesené žacie stroje EUROCAT F ponúkajú podľa spoločnosti Pöttinger mimoriadne bezproblémový chod a úsporné riešenia. Pracovné zábery nových modelov sú 2,70 m a 3,05 m.

HIT V ALPIN: inovatívne a efektívne vysokohorské obracače

Bez ohľadu na to, či ide o siláž alebo seno, HIT V 4240 ALPIN so 4 rotormi a HIT V 6260 so 6 rotormi umožňujú rovnomerné a šetrné zavädnutie a sušenie krmovín. To je dôležité najmä pri vysokokvalitných krmovinách, ktoré si tak zachovávajú všetky živiny.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down