30.03.2020 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky v morení osív poľných plodín

„Vzhľadom na reštrikčnú politiku EÚ boli zakázané viaceré účinné látky, čo má vplyv na portfólio prípravkov pre ochranu rastlín. Spoločnosť Bayer bola pripravená na túto situáciu, pretože nechceme dopustiť, aby pestovatelia nemali k dispozícii adekvátne riešenia.“

Uviedol Ing. Vladimír Barbierik zo spoločnosti Bayer počas odbornej konferencie v Nitre. Výsledkom investícií do výskumu a vývoja sú nové účinné látky  a produkty, ktoré nahrádzajú svojich predchodcov. Najširšia ponuka je v segmente moridiel, ktorú v minulom roku obohatil Scenic Gold. „Pre morenie osív hybridov kukurice uvádzame nové kombinované moridlo Redigo M, ktoré chráni rastlinu kukurice v najcitlivejších rastových štádiách,“ informoval o rozšírení ponuky V. Barbierik, podľa ktorého všetky firmy na Slovensku, ktoré finalizujú osivá kukurice, prechádzajú na morenie Redigom M, pričom obdobná situácia platí aj pre dovezené osivá kukurice. Redigo M obsahuje dve účinné látky - metalaxyl a prothioconazole, ktoré pôsobia plne systémovo, t. j. nie je chránené len semeno, ale aj prirastajúce časti koreňov a nadzemné časti rastliny. Spoľahlivo kontrolujú patogénov z rodov Fusarium spp. a Pythium spp., taktiež ďalšie, napr. Rhizoctonia spp., Aspergillus spp., ktoré napádajú rastliny počas klíčenia a vzchádzania a spôsobujú padanie klíčiacich rastlín. Má širokú registráciu do všetkých typov kukurice (silážnej, zrnovej, sladkej).

Ponuku moridiel dopĺňajú pomocné prípravky Peridiam Quality, ktoré zabezpečujú dokonalé priľnutie moridla na povrchu semien a minimalizujú jeho oter pri mechanickej manipulácii s ošetreným osivom.

V ochrane repky už od začiatku

Scenic Gold - fungicídne moridlo pre morenie osiva repky s dvomi účinnými látkami – fluopicolide a fluoxastrobin s odlišným mechanizmom účinku, poskytuje mimoriadne široké spektrum účinnosti a vysokú efektívnosť účinku v rôznorodých podmienkach. Registrácia zahŕňa všetky dôležité škodlivé činitele spôsobujúce fómovú hnilobu, čerň repkovú, pleseň kapustovú a padanie klíčiacich rastlín. Účinná látka fluopicolide patrí medzi novšie produkty, v prípade ktorej zatiaľ nebola zaznamenaná cross rezistencia hubových patogénov (Plasmopara, Pseudoperonospora, Phytophtora, Pythium, Bremia).

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down