25.05.2018 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky v ochrane rastlín od AMAZONE

Aplikácia postrekovej kvapaliny je bez pochýb jedným z najdôležitejších a často aj problematických agrotechnických opatrení, ktoré súvisí so snahou pestovateľa o splnenie cieľov vysokej úrody, a zabráneniu šírenia chorôb a škodcov. Pri výbere nového stroja je vhodné upriamiť svoju pozornosť na stroje, ktoré spĺňajú požiadavky toho - ktorého pestovateľa. Objem nádrže, pracovný záber, jednoduchosť obsluhy a i. sú jednými z dôležitých faktorov, ktoré tento výber ovplyvňujú. Treba sa však zamerať aj na samotnú kvalitu aplikácie, ktorá je často zo strany obsluhy podceňovaná a to najmä pri aplikácii kontaktných pesticídov.

Správne nastavenie stroja a tak isto jeho kontrola priečnej nerovnomernosti postreku sú jednými zo základných predpokladov, ktoré prispejú ku skvalitneniu aplikácie postrekovej kvapaliny. Za uplynulé roky vývoj napredoval aj v oblasti techniky na ochranu rastlín. Zameranie na kvalitu prevedenia, jednoduchého a bezpečného ovládania a kvalitnú aplikáciu prevláda u väčšiny výrobcov. Na výstave Agritechnica bolo predstavených viacero noviniek v tomto segmente. Jedným z výrobcov techniky na ochranu rastlín je aj známy nemecký výrobca poľnohospodárskej techniky AMAZONE. Ten na zmieňovanej výstave predstavil niekoľko noviniek. Jednou z nich bol aj inovovaný rad postrekovačov UX Super.

Vylepšená verzia

Nová generácia ťahaného postrekovača UX 01 Super je postrekovačom, ktorý bol ocenený ako Stroj roka 2018 v kategórii Ochrana rastlín. Prichádza s novým konceptom riadenia a inovatívnym prístupom ku konštrukcii ramien postrekovača. Ťahaný postrekovač UX 01 je dostupný v dĺžkach pracovných záberov od 21 do 40 m a objemoch 4 200, 5 200 a 6 200 l. Najzaujímavejšou časťou na tomto postrekovači sú nepochybne jeho sivé bočné kryty. Aby sme boli presnejší, nejedná sa o kryty samotné, ale prvky, ktoré sú umiestnené pod nimi. Na pravej strane pod krytom nájdeme totiž Smart centrum, primiešavaciu nádrž, kompletnú obslužnú stanicu, oba plniace otvory postrekovača pre nasávanie a plnenie pod tlakom a odkladacie priestory. Na ľavej strane potom nájdeme pod krytom úložný priestor o objeme 240 l, ktorý je prachuvzdorný. Obsahuje uzamykateľnú priehradku a vyberateľnú strednú policu. Kryty sa otvárajú veľmi ľahko, takže o pohodlný prístup k plneniu je pre obsluhu stroja postarané. Pod krytom sa nachádza taktiež LED svetlo, ktoré posvieti pri práci po zotmení na mieste obsluhy a takisto osvetľuje aj primiešavaciu nádrž. Táto nádrž o objeme 60 l je umiestnená pod ovládacou armatúrou. Rýchle plnenie nádrže postrekovača je dosiahnuté za pomoci čerpania o objeme 200 l/min. Za pomoci prídavnej dýzy je zabezpečené ľahké miešanie granulovaných a práškových pesticídov či hnojív a zabraňuje zablokovaniu sacieho otvoru. Dýzu je možné plynule nastaviť na želanú intenzitu.

Viac sa dočítate v Roľníckych novinách č. 21

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down