02.09.2019 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový balíček technológie ošetrenia osiva na posilnenie plodín

Ženeva, Švajčiarsko, 20. august 2019. Nový rad produktov na morenie osiva pomôže farmárom prispôsobiť sa meniacemu sa prostrediu v poľnohospodárstve, keďže musia neustále čeliť rôznym výzvam ako sú klimatické zmeny a výskyt rôznych škodcov.

Technológie LumiGEN, vyvinuté spoločnosťou Corteva Agriscience pre jej vlastné značky osív Pioneer® a Brevant, sú prémiovým balíčkom technológie morenia osiva (Seed Applied Technology – SAT), ktorý poskytuje integrovaný holistický prístup na pomoc farmárom, aby mohli zo svojich plodín vyťažiť čo najviac.

Produkty zahŕňajú morenie osiva fungicídmi Lumisena a Lumiflex a morenie osiva insekticídmi Lumiposa®.

Inovatívna precízna technológia má niekoľko verzií, ktoré chránia vysokovýkonné produkty pred hmyzom a hubami, a taktiež účinkujú ako odpudzovače vtákov. Pomáhajú semenám prekonať abiotický stres, ako sú zmeny počasia a sucho.

Technológie LumiGEN sú dostupné pre repku olejku, kukuricu a slnečnicu, pričom znižujú výrobné riziká a zabezpečujú zdravý vývin rastlín už od začiatku, zvyšujú prepojenie medzi pôdou a rastlinou vďaka rozvinutému koreňovému systému.

Keďže technológia SAT ošetruje osivá priamo, a nie aplikáciou na porasty, pomáha znížiť environmentálny dopad poľnohospodárstva a zároveň zohľadňuje očakávania spotrebiteľov.

„Corteva Agriscience sa zaväzuje farmárom poskytnúť nástroje riešení na rôzne problémy. Tento zlatý štandard morenia osiva pomôže európskym farmárom prekonať výrobné riziká medzi sejbou a skoršími fázami rastu. Technológie LumiGEN poskytujú plodinám potrebnú ochranu pri sejbe, aby pomohli pestovateľom dosiahnuť bohatú úrodu,” uviedol manažér spoločnosti Corteva Agriscience pre interné značky semien SAT v Európe, Nicolas Perraud.

„Dúfame, že tento nový inovatívny štandard morenia pre naše osivá pomôže farmárom maximalizovať výnosy a ziskovosť a umožní im lepšie reagovať na požiadavky spoločnosti a pestovať to, na čom záleží – pre súčasné I budúce generácie,” dodal.

Spracované na základe tlačovej správy

FOTO - Corteva Agriscience

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down