17.04.2013 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový generálny riaditeľ pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka prevzal funkciu

Jerzy Bogdan Plewa prevzal dňa 16. apríla funkciu generálneho riaditeľa na Generálnom riaditeľstve pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Európskej komisie

Od 1. januára 2012 bol pán Plewa námestníkom generálneho riaditeľa DG Agri, zodpovedný za rozvoj vidieka a politiku udržateľného rozvoja. Od 16. októbra 2006 a 01.01.1012 bol tiež zástupcom generálneho riaditeľa pre medzinárodné záležitosti.
Narodila sa v Poľsku, bol docentom na Vysokej škole poľnohospodárskej vo Varšave, členom dozornej rady Bank of Food Economy a poradcom prezidenta Poľskej národnej banky so zodpovednosťou za analýzy poľnohospodárskeho sektora.
Od roku 1997 do júla 2004 bol pán Plewa štátnym tajomníkom poľského ministerstva poľnohospodárstva a regionálneho rozvoja, kde bol zodpovedný za rokovania o poľnohospodárskych otázkach v rámci , s tretími krajinami a medzinárodnými organizáciami. Počas tejto doby bol tiež pán Plewa hlavným vyjednávačom poľnohospodárskych záležitostí v tíme pre vyjednávanie pristúpenia Poľska k Európskej únii.
Od roku 1995 do roku 1997, pán Plewa postupne zastával funkcie riaditeľa jednotky na sledovanie zahraničných poľnohospodárskych trhov a riaditeľom informačného a výskumného oddelenia v poľského Ministerstvo poľnohospodárstva a rozvoja vidieka.
Pán Plewa je absolventom Varšavskej Technologickej Univerzity, Fakulty energetiky a leteckého inžinierstva so zameraním na matematické modelovanie systémov a zariadení na výrobu energie.

(EK)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down