26.01.2021 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový inteligentný systém váženia ProfisPro

Ako reakciu na rastúci dopyt po vyššej presnosti vyrába Amazone od roku 2001 nesené rozhadzovače priemyselných hnojív s integrovaným vážiacim systémom, bez ktorého si už ani nevieme predstaviť aplikáciu hnojív. Pomocou nového vážiaceho systému Profis, ktorý začala ponúkať firma Amazone lennedávno, možno presne rozpoznať rozdiely medzi požadovanými a skutočnými parametrami rozhadzovania.

Stroje nemeckého výrobcu sú známe svojou presnosťou, či už pri aplikácii prípravkov na ochranu rastlín, alebo aj priemyselných hnojív. Zrejme nebudeme zveličovať, ak skonštatujeme, že sa v tomto odbore firma Amazone radí medzi špičku na trhu. Množstvo modelov nemeckej firmy prechádza dlhými rokmi vývoja a následným zdokonaľovaním, a tak Amazone predstavil nový systém kalibrácie. Aktuálne ponúkané rady strojov na aplikáciu premyselných hnojív od spoločnosti Amazone dokážu vďaka svojím systémom merať zmenu hmotnosti dvesto krát za sekundu a zároveň každých nameraných 25 kg automaticky upravovať polohu šupátok. Najväčšou výhodou vážiaceho systému je, že meranie je založené na skutočných hodnotách, takže rozmetané množstvo je možné kedykoľvek optimalizovať, a to aj pre rozmetanie vo veternom počasí, na hraniciach pozemkov a v klinoch. Rozhadzovače Amazone sú samozrejme ISOBUS kompatibilné a tak je množstvo parametrov pri práci možné sledovať a upravovať priamo z kabíny traktora.

Nová, do detailov premyslená kalibrácia ProfisPro

Regulácia množstva rozhadzovaného hnojiva pomocou vážiaceho systému Profis je jednou z najpresnejších na trhu. Počas celého času rozmetania je s týmto systémom dosiahnutá odchýlka približne 1 % - v prípade takto výkonných rozhadzovačov sa jedná o takmer zanedbateľné hodnoty. Pre nepretržitú kontrolu vážiaceho systému v rámci 25 kg intervalov je možné objednať inteligentný systém váženia ProfisPro pre nesené rozhadzovače hnojív ZA-TS a ťahané rozhadzovače hnojív ZG-TS 01.

Systém váženia ProfisPro kombinuje výhody vážiaceho systému Profis s novým meraním krútiaceho momentu FlowControl. Vďaka tomuto riešeniu má FlowControl samostatný senzor pre každý rozhadzovací kotúč na meranie krútiaceho momentu na kotúči.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down