14.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový jednorotorový zhrňovač od Krone

S novou sezónou dopĺňa KRONE program zhrňovačov o tri nové modely jednorotorových strojov s označením Swadro S 380, Swadro S 420 a Swadro S 460. Všetky tri modely sú nesené v trojbodovom závese, a spoločnosť KRONE pri nich vsádza na kompaktný a krátky pripojovací rám s nábehovým riadením a systémom automatického centrovania stroja. Nové zhrňovače presvedčia aj v aspektoch ovládania. Disponujú komfortným nastavením a sklápaním formovacej plachty riadku, či napríklad možnosťou prestavenia pracovnej výšky rotora s milimetrovou presnosťou, a tiež sklopnými ramenami, ktorých mechanizmus sklápania je bez vôle a nepodlieha opotrebeniu.

Spoločnosť KRONE zorganizovala dňa 2.9.2021 online tlačovú konferenciu, kde predstavila svoje novinky pre nadchádzajúcu sezónu. Prvou, ktorú si predstavíme v tohtotýždňovom vydaní týždenníka Roľnícke dni sú nové modely zhrňovačov Swadro.

Široký pripojovací rám pre závesy kategórie II umožňuje pohyblivé zavesenie spodných ramien do dvoch pozícií. Krátka pozícia pripojenia redukuje odľahčenie prednej nápravy až o 10% oproti iným koncepciám pripojenia konkurenčných výrobcov. Výhodou, ktorá z tohto riešenia vyplýva je, že znížená potreba zdvíhacej sily umožňuje použitie aj malých a ľahkých traktorov v agregácii s týmto zhrňovačom. Alternatívne je možné použiť dlhú pozíciu pripojenia, ktorá ponúka veľkorysý priestor medzi traktorom a zhrňovačom. Ten príde vhod napríklad pri odpájaní alebo pripájaní k traktorom s veľkými zadnými kolesami, alebo veľmi krátkymi spodnými ramenami trojbodového závesu. Samozrejme sú nové jednorotorové zhrňovače vybavené tiež štyrmi bodmi pre pripojenie horného tiahla trojbodového závesu. Tým je umožnené rýchle a pohodlné pripojenie k rôznym značkám traktorov. Vďaka pohyblivému spodnému pripojeniu zhrňovač neustále príkladne kopíruje povrch pozemku vo všetkých smeroch. Rám nových zhrňovačov nie je ovplyvnený iba optickými aspektmi. Zaoblený tvar v hornej časti zaisťuje optimálne rozloženie síl pri zdvíhaní a spúšťaní a garantuje veľmi dlhú životnosť.

Ďalším plusovým bodom je praktický samočistiaci efekt. Pohyblivé spojenie medzi hlavným rámom a pripájacím rámom, riešené pomocou guľového kĺbu a kladky pohybujúcej sa v pozdĺžnej diere, zaisťuje KRONE Jet-Efekt a zabraňuje zarývaniu prstov do pôdy pri zdvíhaní a spúšťaní zhrňovača. Rovnako tak praktické je automatické centrovanie zhrňovače do stredovej polohy pri zdvihnutí.

Nábehové riadenie s vyrovnávacím rámom umožňuje hladké a bezpečné nasledovanie stroja za traktorom. Súčasne umožňuje čistú prácu v stiesnených priestoroch ako sú rohy polí a otáčanie na úvrati (uhol natočenia až 20 stupňov). V základnej výbave sú zhrňovače osadené mechanickými tlmiacimi vzperami. Na želanie sú k dispozícii aj hydraulické, napr. pri nasadení zhrňovača v extrémnych podmienkach.

Praktické a bezúdržbové

Nové zhrňovače Swadro S 380, S 420 a S 460 sú v základnej výbave osadené bezúdržbovým systémom pohonu s integrovanou voľnobežkou. Voľnobežka umožňuje hladké dobehnutie zhrňovača traktorov s elektronicko/hydraulickou brzdou vývodového hriadeľa. Preťažujúca spojka chráni systém pohonu pred poškodením. Priamy prenos výkonu do prevodovky rotora vedie k vysokej účinnosti a minimálnemu príkonu pri pohone vývodovým hriadeľom s otáčkami 540 U/min. Zhrňovanie pri znížených otáčkach 350 až 450 U / min vedie k zníženiu spotreby pri zachovaní najlepšieho možného tvaru riadku.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down