21.02.2020 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový kolesový nakladač KRAMER

Spoločnosť Kramer-Werke GmbH predstavila na veľtrhu Agritechnica 2019 po prvý krát nový kolesový nakladač s riadením všetkých kolies. Spoločnosť KRAMER bude ponúkať kolesový nakladač KL55.8T s výhodami teleskopického manipulátora v prevedeniach s nosnosťou 9 – 12 t.

Technika značky KRAMER je známa svojou stabilitou a dobrou manévrovatelnosťou v každých podmienkach. Za svoje vlastnosti vďačí napríklad aj vysoko stabilnému unikátnemu podvozku. Charakteristickým znakom nakladačov Kramer je pevná konštrukcia s kardanovým hriadeľom, pri ktorej budete hľadať kĺbový rám len márne. Tak, ako je to pri všetkých modeloch radu 8 je už v základe k dispozícii riadenie všetkých kolies, krabí chod i riadenie prednej nápravy. S maximálnym zaťažením 5 500 kg a s užitočným zaťažením 3 900 kg je tento stroj stabilným i napriek svojej nízkej hmotnosti. Nakladač KL55.8T je vybavený motorom Deutz TCD 3.6 s výkonom 100 kW, ktorý spĺňa emisné normy stupňa V. Výrobca však dáva zákazníkovi možnosť na želanie vybaviť nakladač napríklad aj výkonnejším motorom rovnakého výrobcu s výkonom 115 kW, ktorý používa na dodatočnú úpravu spalín systémy DOC, DPF a SCR.

Teleskopický nakladač so Z-kinematikou

Model KL55.8T je vybavený ramenom so Z-kinematikou, ktorá prináša tomuto stroju výhody teleskopického manipulátora ako napríklad väčší dosah či vysokú výšku vysýpania. Vďaka veľkej výške zdvihu a dosahu ramena 5 m je možné jednoducho nakladať a vykladať dopravné prostriedky s vysokými bočnicami. K dispozícii je i hydraulický rýchloupinák pre rýchle nasadenie príslušenstva. Kolesový nakladač KL55.8T spĺňa normu ISO 23727, ktorá je v tejto výkonnostnej kategórii používaná v celom svete najčastejšie. Vďaka rôznym príslušenstvám je nakladač ideálny pre flexibilné použitie v poľnohospodárstve. Či už ide o kŕmenie, stohovanie slamy alebo vykladanie materiálu - tento stroj je univerzálny.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down