30.11.2021 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový kyprič KARAT 10 prekypuje univerzálnosťou

Popredný nemecký výrobca strojov na obrábanie pôdy, Lemken, usporiadal začiatkom minulého týždňa podujatie BLUE INNOVATION DAY. Počas neho mali možnosť žurnalisti z celého sveta vidieť novinky, ktoré budú širokej verejnosti po prvýkrát predvedené vo februári budúceho roka na veľtrhu Agritechnica. Nechýbali ani novinky firmy Steketee, ktorá pod nemeckého výrobcu patrí už od roku 2018.

V rubrike Poľnohospodárska technika si dnes predstavíme prvú z predstavených noviniek - nový kyprič Karat 10. Už na prvý pohľad je možné zbadať niektoré rozdiely oproti predchodcovi. Kyprič disponuje efektívnejším dizajnom - jeho prsty sú teraz usporiadané symetricky okolo osi ťahu, vďaka čomu sa stroj extrémne ľahko ťahá a zároveň zaisťuje intenzívne miešanie. Jeho konštrukcia zabezpečuje nižšie nároky na trakciu a menší bočný ťah v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Toto je obzvlášť dôležité pri používaní kypriča so systémami navádzania.

Spomínané vylepšenie v usporiadaní prstov je len jednou zo základných oblastí, na ktoré sa spoločnosť LEMKEN zamerala pri inovácii svojho kypriča Karat, ktorý patrí medzi najúspešnejšie stroje značky.

  • Kyprič je teraz k dispozícii s viacerými variantami vybavenia a možnosťami pripojenia ako v minulosti. To zabezpečuje ešte všestrannejšie využitie v profesionálnej rastlinnej výrobe a umožňuje jeho použitie s traktormi s maximálnou šírkou pneumatík.
  • Krídlové radlice pre plytké spracovanie pôdy boli rozšírené. Na hĺbkové spracovanie pôdy sa môžu použiť iné alternatívy, ako napríklad úzke radlice.
  • Nové, špeciálne tvarované vodiace platne zlepšujú efekt miešania. Karat 10 môže byť tiež vybavený radlicami DeltaCut pre plytké obrábanie, ktoré sú voliteľne dostupné v karbidovom prevedení. Stroj je štandardne vybavený systémom quick-change, ktorý umožňuje obsluhe stroja rýchlo a jednoducho nastaviť pracovnú hĺbku v rozpätí od 5 do 30 cm.
  • Novým prírastkom sú aj nástroje na vyrovnávanie hrán, ktoré umožňujú používať náradie v zloženom stave.

Kyprič bude voliteľne dostupný s prednou diskovou sekciou na želanie, ktorá zaistí lepšie zapracovanie veľkých objemov organickej hmoty do pôdy. Disky, ktoré sú jednotlivo zavesené na listových pružinách, narežú organickú hmotu a rozbíjajú veľké pôdne hrudy, takže stroj môže intenzívne premiešať pôdu a pracovať bez upchávania. Centrálne nastaviteľné vyrovnávacie prvky umiestnené za prstovou sekciou rovnomerné vyrovnanie. Voliteľne sú k dispozícii aj špeciálne tvarované hviezdicové kolesá, ktoré sa pohybujú pred valcom pre optimálne výsledky, najmä pri práci s ťažkými pôdami.

Nový kyprič Karat bude pre zákazníkov dostupný v nesenej aj polonesenej verzii s pracovnou šírkou od 3 do 7 m. Pre polonesené modely budú špeciálne k dispozícii posilňovač trakcie a systém ContourTrack pre prácu v kopcovitom teréne. Zákazníci si môžu v prípade potreby vybrať aj z celého radu valcov LEMKEN. Voliteľne sú k dispozícii aj ťahané brány na odstraňovanie pôdy z koreňov.

Prvé kusy nového kypriča Karat 10 by mali podľa dostupných informácií schádzať z výrobných liniek v lete 2022.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down