07.01.2020 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový lis a „väčší“ rozdružovač balíkov

Írska spoločnosť McHale je rodinnou firmou, ktorú založili dvaja bratia Padraic a Martin. Na trhu pôsobí už viac ako tridsať rokov a zameriava sa na výrobu obaľovačiek a lisov, ktoré nachádzajú uplatnenie i v ťažkých podmienkach poľnohospodárstva na ostrovoch. Pri ich výrobe využíva najmodernejšie lasery a roboty umiestnené v dvoch výrobných závodoch v Írsku a Maďarsku. Výrobca si zakladá na kvalite a tak je každý výrobok, ktorý vyjde z fabriky otestovaný. Firma McHale nechýbala ani na veľtrhu Agritechnica, kde predstavila prierez svojim portfóliom na čele s novinkami.

Novinkou v sortimente firmy McHale je inovovaný lis na okrúhle balíky s variabilnou komorou, ktorý dostal od výrobcu označenie V 6. „Už na prvý pohľad sú zrejmé zmeny v oblasti dizajnu tohto lisu. Zmenu vidieť i v oblasti bočných krytov, ktoré teraz prinášajú väčší priestor pre obsluhu. I z vnútra sa lis dočkal niekoľkých inovácií, ale tie podstatné a zabehnuté riešenia, ktoré poznajú zákazníci už z predošlých modelov si udržal. Zmenilo sa i označenie lisov – namiesto radu 600 je to už rad V 6000,“ predstavil lis Tibor Szabó, manažér predaja spoločnosti McHale.

V expozícii spoločnosti teda mohli návštevníci veľtrhu vidieť nový model lisu V 6750. Vybavený je zberačom so šírkou záberu 2,1 m a rezacím ústrojenstvom s pätnástimi nožmi s hydraulickým istením, ktoré v prípade potreby narežú zberanú hmotu. Lisy sú vybavené piatimi radmi podávacích prstov (vzdialenosť medzi prstami 70 mm). Hmotu následne do lisovacej komory presunie rotor, kde ju už spracovávajú tri nekonečné pásy (na želanie môže byť lis vybavený iba jedným pásom). V lisoch V 6750 zaisťuje rotáciu pásov dvojitý pohon – dva hnacie valce. V ťažkých pracovných podmienkach podľa výrobcu takéto riešenie znižuje riziko ich preklzu. Lis dokáže vo svojej komore vytvárať balíky s priemerom od 65 do 168 cm. Odblokovanie rezacieho ústrojenstva rieši výrobca sklopením podlahy, známym už z predchádzajúcich modelov. „Tento systém používa spoločnosť McHale pri svojich lisoch už viac ako jednu dekádu a od zákazníkov máme naň veľmi dobrú spätnú väzbu,“ zhodnotil T. Szabó. Lis prichádza s centrálnym mazaním už v základe, avšak automatické mazanie je dostupné až za príplatok – na želanie zákazníka. Lis disponuje hydraulickým ovládaním zberacieho ústrojenstva. Hustotu balíka je možné nastavovať priamo z kabíny, a to prostredníctvom terminálu Expert Plus. Model V 6750 je vybavený napríklad i flotačnými pneumatikam pneumatikami 500/50 – 22,5.

McHale bude ponúkať lisy radu V 6000 v troch rôznych prevedeniach. Lis s označením V 6740 bude bez rezacieho ústrojenstva, lis V 6750 bude vybavený rezacím ústrojenstvom s pätnástimi nožmi a  lis V 6760 bude plne automatizovaný.

Rozdružovač balíkov C490

„V našej expozícii majú návštevníci veľtrhu možnosť vôbec po prvý raz vidieť ťahaný rozdružovač balíkov s označením C490. Rozdielom oproti predchodcovi, modelu C460 je predĺžená komora rozdružovača C490, do ktorej sa vmestia až tri balíky s priemerom 150 cm. Celkový objem komory je 6.85m³,“ uviedol obchodný manažér spoločnosti.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down