09.07.2024 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový lis ROLLANT 630 RC UNIWRAP

Spoločnosť CLAAS predstavila na svojom podujatí pre tlač nový lis ROLLANT 630 RC UNIWRAP, ktorý predstavuje ďalší vývoj osvedčeného radu a výrobca ním dopĺňa aktuálny rad lisov na okrúhle balíky. Hlavným zameraním vývoja bolo zvýšenie výkonu, väčší komfort obsluhy a nižšie náklady na spracovanie v kombinácii s ešte odolnejšou konštrukciou komponentov pohonu, ktoré podliehajú silnému opotrebovaniu.

ROLLANT patrí už desaťročia medzi jedny z najobľúbenejších lisov na okrúhle balíky s pevnou komorou na trhu vďaka svojej jednoduchosti a robustnosti. Kombinácia lisu a baličky ROLLANT UNIWRAP je známa vytváraním pevných, dobre tvarovaných balíkov a krátkymi časmi spracovania. Teraz konštruktéri CLAAS urobili dobrý, odskúšaný a otestovaný produkt ešte lepším: znížilo sa opotrebenie, optimalizovali sa pohony, došlo ku vylepšeniu baličky a zväčšil sa komfort obsluhy. Toto všetko je teraz spojené v jednom stroji, ktorý kombinuje dobrú svetlú výšku s nízkym ťažiskom. Okrem toho je ROLLANT 630 RC UNIWRAP prvým UNIWRAPom s priekopníckym dizajnom v tvare Y predstaveným v modeli LEXION v roku 2019, ktorý je charakteristickým znakom rodiny produktov CLAAS.

Produktívne: nový zberač a aktivácia skupiny hydraulických nožov

V roku 1934 CLAAS spôsobil revolúciu v zbere krmovín predstavením lisu PICK-UP s bubnom s prstami na zber hmoty. Základný princíp bol na tú dobu prelomový a dodnes sa systematicky zdokonaľuje. Najnovšia generácia zberača CLAAS Multiflow s pracovným záberom 2,10 m (šírka zhrňovania 1,90 m podľa DIN), je navrhnutá tak, aby ešte viac znížila straty a zabezpečila rovnomernejší tok hmoty v lise ROLLANT 630 RC UNIWRAP. Štandardný zberač je vybavený piatimi vačkovými kladkami s prstami. Nová vačková dráha znižuje spotrebu energie o 20 percent. Odnímateľné lišty zo špeciálneho plastu zaručujú rýchly a jednoduchý prístup pri údržbe stroja.

Zberač prenáša hmotu na osvedčený výkonný rezací rotor ROTO CUT s 8 mm dvojitými prstami vyrobenými z dvakrát kalenej bórovej ocele usporiadanými do špirály. Štyri rady hrotov vkladajú hmotu rýchlosťou až 13 800 rezov za minútu voliteľne prostredníctvom 25-nožovej rezacej lišty s dĺžkou rezu 44 mm. Skupiny nožov (25/13/12/0) je možné aktivovať elektrohydraulicky z pohodlia kabíny. Všetky nože sú individuálne zaistené a možno ich centrálne zapínať alebo zasúvať hydraulicky.

Podlahu PRO možno znížiť až o 30 mm, aby sa upravil tok hmoty a zabránilo sa upchávaniu nerovnomerných riadkov. Optický a akustický systém včasného varovania navyše umožňuje obsluhe stroja pracovať čo najbližšie k maximálnej výkonnosti lisu a znížiť pojazdovú rýchlosť, keď sa objem zberanej krmoviny výrazne zvýši. Ak by predsa len došlo k zablokovaniu, žacie dno je možné spustiť hydraulicky stlačením tlačidla na ovládacom termináli. 

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down