18.05.2021 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový McCormick X5.085 bez AdBlue

Hľadáte traktor, ktorý bude všestranne využiteľný, bude výkonný tak akurát a nebude Vás stáť „majland“? A čo ak jednoducho máme radi starú klasiku a tankovanie močoviny nám príde otravné i napriek tomu, že je nutné? Dnes už žiaľ nemáme na výber veľa strojov, ktoré spĺňajú všetky naše požiadavky, ale čo taký McCormic X5.085 s menším, no stále dostatočne výkonným motorom?

Výrobca svoj nový stroj McCormick X5.085 prezentuje ako spojenie sily a technológie so všestrannosťou a ľahkou manipuláciou. Značka skupiny Argo Tractors ho zároveň strategicky umiestňuje medzi modely X4 Stage V a budúci rad X5 Stage V. Traktor McCormick X5.085 má za úlohu spĺňať všetky požiadavky fariem, avšak jeho prioritou je práca pri spracovaní krmovín a v maštaliach. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam a výkonu je však okrem toho dokonalým traktorom pre prepravu, prácu v stodole a kôlni a ľahkú prácu v otvorenom teréne. Je len otázkou času, kedy si aj u nás nájde svojich priaznivcov?

Bez močoviny

Traktor je vybavený na prvý pohľad skromnou pohonnou jednotkou. No nedajte sa oklamať. Vďaka 3,4-litrovému štvorvalcovému a 8-ventilovému medzichladičovému motoru FPT F34 Turbo s elektronickým vstrekovaním paliva Common Rail zaručuje výkon 75 konských síl vynikajúcu trakciu a vysokú elasticitu, ktorú zvyšuje krútiaci moment 375 Nm pri 1 400 ot./min. vďaka čomu traktor razom dosahuje bežného výkonu svojej konkurencie, ak za konkurenciu berieme traktory so 100 konskými silami. Výnimočnú efektívnosť s výhodami úspory času a peňazí dosahujú traktory vďaka predĺženým intervalom  údržby, pričom osobitnú zmienku si zaslúži aj palivová nádrž s objemom 103 litrov, ktorá ľahko vydrží počas celého pracovného dňa.

X5.085 je schválený a spĺňa emisnú normu Stage V, k čomu využíva technológiu EGR, DOC a DPF bez SCR a bez močoviny. Vďaka tomu mali konštruktéri značne uľahčenú prácu pri inštalácii systému v súlade s predpismi proti znečisťovaniu životného prostredia. Toto riešenie zároveň zaručuje nižšie náklady na údržbu a prevádzku.

Výkon a technológia rozšírená o univerzálnosť – to by pokojne mohlo byť mottom nového modelu X5.085. McCormick montuje na svoje nové traktory už v základe 34 ”zadné pneumatiky, ktoré zaručujú nielen zvýšenú svetlú výšku, ale aj zlepšenú trakciu, vďaka ktorej je v kombinácii s vynikajúcim pomerom hmotnosti a výkonu (48 kg / k) model McCormick X5.085 vhodný na prepravu v kopcovitom teréne a s trochou snahy by zvládol aj hory. Spojenie s čelným nakladačom M15, ktorý je možné ovládať prostredníctvom nového špeciálneho ergonomického joysticku patrí medzi nové funkcie od výrobcu v tomto segmente. Nakladač je skonštruovaný tak, aby jeho rám nezmenšoval svetlú výšku, alebo neobmedzoval rozsah uhlov riadenia traktora. Funguje tiež lineárne a rovnomerne vďaka zaveseniu s 2 akumulátormi plnenými dusíkom umiestneným medzi valcami.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down