02.05.2023 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový polonesený otočný on-land pluh AMAZONE

Spoločnosť AMAZONE odteraz ponúka polonesený otočný pluh Tyrok 400 aj vo verzii pre tzv. on-land orbu mimo brázdy. On-land Tyrok poskytuje vysokú úroveň flexibility vďaka rýchlej a jednoduchej zmene medzi prevádzkou po nezoranom povrchu alebo v brázde. Nové modely pluhu sú ponúkané v 7, 8 alebo 9 radličnej verzii pre traktory do 400 k.

Veľkosť traktora a rozmer pneumatík určujú, okrem iného, prevádzku pluhu v brázde, na nej a vedľa nej. Konkrétne jeho použitie s pásmi, dvojmontážami alebo extra širokými pneumatikami väčšími ako 710 mm neumožňuje jazdu v brázde bez poškodenia zhutnením na pôde, ktorá už bola čiastočne zoraná.Veľkou výhodou on-land orby je znížený tlak na pôdu vďaka veľkej stykovej ploche širokých pneumatík traktora a možnosť pracovať s nižším tlakom v pneumatikách. V dôsledku toho dochádza k výrazne menej škodlivému zhutňovaniu a zabraňuje tvorbe akejkoľvek utlačenej vrstvy. Navyše prejazd po nezoranej pôde zaisťuje zlepšené trakčné vedenie vďaka nižšiemu bočnému ťahu a efektívnejšiemu prenosu výkonu. Pre maximálny pracovný komfort a presné napojenie na ďalšiu brázdu je možné využiť aj systémy riadenia GPS. Konštantné hĺbkové vedenie prebieha pomocou predného oporného kolesa, ktoré sa trvalo pohybuje v neobrobenej pôde.Na príslušný spôsob orby majú rozhodujúci vplyv ďalšie faktory, napr. stav pôdy. Rýchle a jednoduché prepínanie medzi prevádzkou na zemi a prevádzkou v brázde je preto nesmierne dôležité. Pokiaľ povrch pôdy na poli neumožňuje optimálnu trakciu v dôsledku dažďa alebo mokra, je kedykoľvek možný rýchly prechod na prevádzku v brázde. Jediné, čo je potrebné, je presunúť hydraulickú páku na otočnom ramene.

Čistá stabilita bez kompromisov

Tyrok on-land má pevný rám obdĺžnikového profilu z vysokopevnostnej ocele s rozmermi 200x150x10 mm. Ten dodáva on-land Tyroku extrémne vysokú úroveň stability. Rozhodujúcou výhodou oproti štvorcovej rámovej konštrukcii je, že sa hlavný rám neprehýba ani za ťažkých pôdnych podmienok. Tým je zaistená rovnomerná pracovná hĺbka po celej pracovnej dĺžke a šírke, čo je rozhodujúce najmä pri veľkých pracovných záberoch.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down