13.07.2021 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový prírastok v podobe najvýkonnejšieho manipulátora

Manitou Group, jeden z najznámejších výrobcov teleskopických manipulátorov na svete rozširuje svoju ponuku teleskopických nakladačov NewAg XL o nový vysoko výkonný model, určený pre aplikáciu v intenzívnych podmienkach. Navyše sa má jednať o stroj, ktorý poteší majiteľa pomerne nízkymi nákladmi na celkové vlastníctvo.

Po zavedení teleskopických nakladačov MLT 841 a 1041 ku koncu roku 2020 prichádza výrobca s modelom MLT 961 - 160 V + L, najvýkonnejším prírastkom do radu NewAg XL. Tento teleskopický manipulátor s nivelačnou plošinou dokáže pracovať s bremenami s hmotnosťou do 6 t pri výške zdvihu 9 m. Nový model je určený pre veľké farmy, družstvá a agropriemysel, ale tiež pre skládky odpadu. Novinka na trhu má byť k dispozícii v dvoch verziách: s motorom spĺňajúcim emisné normy StageV / Tier 4 Final pre európsky a na americký trh sa má dostať verzia Stage IIIA (MLT-X) tak, ako aj pre zvyšok sveta.

Teleskopický manipulátor MLT 961 - 160 V + L je teda vybavený novou pohonnou jednotkou s výkonom 156 koní, ktorá poskytuje krútiaci moment 805 Nm iba pri 1 350 ot./min. Navyše je tu hydraulické čerpadlo s prietokom 200 l / min. Vďaka tejto kombinácii poskytuje nový Manitou vysoký výkon aj pri nízkych otáčkach motora. Pri práci na veľkých podnikoch nájde využitie nová lyžica s objemom 4 500 L (šírka 2,70 m), ktorá bola navrhnutá a schválená špeciálne pre nový MLT 961-160 V + L. Výkonnosť manipulátora je tak zvýšená i v tomto ohľade. Zákazník má na výber pri prevodovke CVT M-Vario Plus dva režimy - pri oboch stroj dosahuje maximálnu rýchlosť pojazdu 40 km / h. Komfortný režim poskytuje plynulý chod, vďaka čomu sa zvyšuje presnosť obsluhy pri manipulácii v stiesnených priestoroch. Dynamický režim naopak poskytuje výrazne lepšie zrýchlenie pre vyššiu produktivitu. Výrobca udáva, že stroj vybavil i silnejším ojom, ktoré zvyšuje kapacitu o viac ako 30% (v porovnaní s predchádzajúcim modelom MLT 961) pre ešte vyššiu účinnosť. Arnaud Sochas, produktový manažér spoločnosti Manitou, pri predstavení nového modelu uviedol: „Nový motor prináša o 10% vyšší výkon, ako tomu bolo v predchádzajúcej verzii, pričom došlo aj k zvýšenu krútiaceho momentu o 50 %. V kombinácii so zvýšeným objemom lyžice 4 500 L ponúka toto komplexné riešenie stroja / prídavného zariadenia vysokú produktivitu práce v najintenzívnejších aplikáciách pri nakladaní a manipulácii.“ Pre ešte výraznejšie zvýšenie produktivity ponúka výrobca možnosť vybaviť lyžicu kamerovým systémom Camera High View, ktorý poskytuje dokonalý výhľad do vnútra návesu pri jeho nakladaní.

Vysoká úroveň komfortu

Na zníženie záťaže a únavy vyvolanej hlukom, ktorá je bežným javom pri intenzívnej práce s manipulátormi je nový model MLT 961-160 V + L vybavený jednou z najtichších kabín na trhu. Novú kabínu prirovnáva výrobca ku kabínam určeným pre vysokovýkonné traktory – a tak v nej dosahuje hladina hluku iba 69 dbA. Bezpečnosť pri nastupovaní a vystupovaní z kabíny je vylepšená vďaka osvetleniu pod dverami, vďaka čomu sa po zotmení nemusíte obávať, že by ste stúpili vedľa. Výrobca navyše myslel opäť aj na lepšiu viditeľnosť, a tak umiestnil kabínu o niečo vyššie oproti predchádzajúcej generácii svojich manipulátorov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down