27.01.2023 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový rad 5ML - Inteligentný a výkonný

Spoločnosť John Deere predstavila svoj nový rad traktorov 5ML, súčasťou ktorého je aj vlajková loď 5130ML. Jedná sa o doteraz najinteligentnejšie a najvýkonnejšie traktory s úzkym rozchodom pre použitie v špeciálnych kultúrach od tohto popredného výrobcu poľnohospodárskej techniky. Doteraz najinteligentnejšie traktory 5ML je navyše možné vybaviť balíčkom technológií John Deere pre presné poľnohospodárstvo, vďaka ktorým bude pre vás radosť chodiť do práce. V neposlednom rade poskytujú dostatočný výkon pre všetky práce v špeciálnej rastlinnej výrobe - celých 134 koní.

Šikovný – Presné poľnohospodárstvo pre špeciálne plodiny 

Traktory 5ML ponúkajú komplexný balíček technológií John Deere pre presné poľnohospodárstvo, ktorý uľahčuje prácu so špeciálnymi plodinami. Samozrejmosťou je jedinečný, zákazníkmi oceňovaný integrovaný navádzací systém AutoTrac, ktorý by dnes už nemal chýbať v žiadnom traktore John Deere. Displej systému AutoTrac je integrovaný priamo do prístrojovej dosky traktora, takže nie je nutné používať ďalšiu aktiváciu alebo terminál. Ako ďalší benefit tohto riešenia môžeme označiť fakt, že takéto riešenie znamená navyše aj úsporu nákladov. Vďaka svojmu vybaveniu umožňuje rad 5ML kombinovať rôzne pracovné operácie a integrovaný navádzací systém sa postará o kvalitne odvedenú prácu aj počas pracovných dlhých dní. Obsluha sa môže plne sústrediť na náradie, pretože traktor sám zostáva v riadku.

Kvôli vládnym opatreniam musia poľnohospodári dokumentovať svoju prácu stále podrobnejšie, čo si vyžaduje ďalšie úsilie. S voliteľným terminálom 4. generácie pri rade 5ML je možné každý pracovný postup traktora ľahko zdokumentovať a bezpečne preniesť do operačného strediska John Deere Operations Center, ktoré je pre zákazníkov spoločnosti samozrejme zadarmo. Vďaka nemu môžu vedúci pracovníci podnikov sledovať, plánovať a analyzovať všetky operácie a podľa nich robiť informované agronomické rozhodnutia. Funkcia John Deere 1-ClickGoAutoSetup, ktorú poznáme už z väčších traktorov 6R, teraz prichádza i do nižšieho radu 5ML. Vďaka nej je možné nastaviť dokumentáciu a vykonávať rôzne pracovné postupy, ako je množstvo prípravkov na ochranu rastlín priamo v Operations Center. Akonáhle vojde traktor na pole, na terminály sa zobrazia už vopred pripravené úlohy. Obsluha stroja musí stlačením jedného tlačidla iba potvrdiť tieto úlohy a môže začať pracovať. 1-ClickGo-AutoSetup tak šetrí čas strávený nastavovaním stroja a zaisťuje bezchybnú dokumentáciu.

Prostredníctvom strediska John Deere Operations Center je možné pripojiť traktory radu 5ML k softvérovým aplikáciám partnerských spoločností, ktoré umožňujú vykonávať lokálne diferencované operácie. Vďaka tomu je možné cielene využívať vstupné informácie a tým znížiť výrobné náklady. Vďaka tomu môžeme rad 5ML označiť ako priekopníka v oblasti presného poľnohospodárstva v špeciálnych plodinách.

Služba John Deere Connected Support môže navyše maximalizovať prevádzkyschopnosť traktorov radu 5ML. Connecterd Support dokáže na diaľku analyzovať dáta zo stroja, zatiaľ čo traktor radu 5ML pracuje. Nemusíte sa však obávať o svoje súkromie, táto služba je k dispozícii len s výslovným súhlasom zákazníka. Pri zistení nezrovnalosti bude miestnemu predajcovi John Deere doručené automatické oznámenie. Predajca, v tomto prípade spoločnosť Agroservis, následne upozorní zákazníka na hroziacu poruchu skôr, než k nej dôjde.

Silný – Najsilnejší z traktorov John Deere s úzkym rozchodom 

Dostávame sa k pohonnej jednotke stroja. Tou je v prípade najzaujímavejšieho modelu 5130ML 4,5-litrový štvorvalec John Deere PowerTech Plus so solídnym 30% navýšením krútiaceho momentu a maximálnym výkonom 134 k. Výrobca dáva pri tomto traktore na výber z dvoch prevodoviek – mechanická prevodovka PowrQuad Plus má štyri stupne radené pod zaťažením, prevodovka Powr8 ich má dokonca osem. Pri zmene skupiny je automaticky zaradený zodpovedajúci prevodový stupeň. Pri zmene skupiny môže obsluha stroja tiež používať spojkové tlačidlo na radiacej páke, vďaka čomu je pocit z ovládania prevodovky mimoriadne komfortný.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down