14.05.2021 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový rad MICHELIN AGRIBIB ROW CROP IF

Spoločnosť Michelin, popredný výrobca pneumatík vyrobil v roku 2020 približne 170 miliónov kusov plášťov. To, že sa spoločnosti darí potvrdzuje i fakt, že nedávno uviedla na trh nový rad poľnohospodárskych pneumatík AGRIBIB ROW CROP IF (Improved Flexion), ktorý bol navrhnutý špeciálne pre použitie na samohybných a ťahaných postrekovačoch a na traktoroch určených do riadkových plodín s nízkym až stredným výkonom od 70 do 180 konských síl.

Podľa spoločnosti Michelin prinášajú nové pneumatiky prre poľnohospodárov tri hlavné benefity: vyššiu nosnosť, vylepšenú trakciu až o 14 % (vďaka väčšiemu kontaktu zubov v dezéne a hlbšiemu štandardnému dezénu R1W), a v neposlednom rade znížené utláčanie pôdy až o 20% vďaka väčšej stykovej ploche s podložkou.

Všetky pneumatiky tohto radu používajú technológiu MICHELIN ULTRAFLEX, ktorá zaisťuje väčšiu stopu pneumatiky, pozitívne vplývajúcu na ochranu pôdy pred zhutnením a zlepšenie trakcie. Bočné steny nových pneumatík sú zosilnené tak, aby z nich urobili mimoriadne odolné obutie, ktoré znesie nárazy rôznych intenzít i pri nízkom hustiacom tlaku. Výsledkom pre poľnohospodárov je, že pneumatiky chránia pôdu a tým zlepšujú výnosy a produktivitu plodín.

Keď už hovoríme o novom rade row crop pneumatík, Ludovic Labeaume, Manažér spoločnosti Michelin pre oblasť poľnohospodárskych pneumatík povedal: „Dnešné postrekovače sú vybavené stále väčšími a väčšími nádržami, ktoré majú za úlohu zvýšiť produktivitu a znížiť počet ciest, ktoré musí obsluha stroja absolvovať, aby doplnil do stroja čistú vodu. Aby sme sa prispôsobili tomuto novému trendu, vyvinuli sme rad MICHELIN AGRIBIB ROW CROP IF, ktorý umožňuje prenášať väčšiu nosnosť pri rovnakom tlaku v porovnaní so štandardnou pneumatikou, pričom má v kontakte s pôdou viac výstupkov a stará sa o zlepšenie trakcie v bahnitých podmienkach. Keď sú tieto pneumatiky použité na traktoroch, ktoré nepotrebujú zvýšenie zaťaženia, môže farmár pracovať aj pri nižších tlakoch vzduchu v dôsledku normy IF, čo vedie k zníženému zhutňovaniu pôdy.&ô

Rad pneumatík MICHELIN AGRIBIB ROW CROP IF sa bude vyrábať v závode Michelin v Troyes vo Francúzsku a bude k dispozícii v nasledovných piatich veľkostiach: IF 380/90 R 50 167A8/167B; IF 320/85 R 38 151A8/151B; IF 380/90 R 46 165A8/165B; IF 320/90 R 54 159A8/159B a IF 320/90 R 50 158A8/158B.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down