28.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový rad zhrňovačov LINER vyniká odolnosťou

Spoločnosť CLAAS predstavila tri úplne nové štvorrotorové zrhňovače s pracovnými zábermi 15 m, 13,6 m a 12,7 m. Nový rad strojov bol navrhnutý tak, aby ponúkal kompaktnú prepravnú šírku, zlepšil sa v kopírovaní terénu jednotlivými rotormi a zabezpečil jednoduchú manipuláciu, tvrdí spoločnosť CLAAS.

Vynovené portfólio obsahuje štyri nové štvorrotorové zhrňovače, ktoré boli od základu navrhnuté tak, aby ponúkli množstvo inovatívnych a jedinečných funkcií, ktoré používateľom zľahčia život a zaručia prvotriednu kvalitu krmovín kombinovanú s vysokou pracovnou výkonnosťou.

Robustná konštrukcia a patentované ramená

Základom zhrňovačov je vždy hlavný rám. V prípade modelov LINER je inovatívny hlavný rám vyrobený z vysokopevnostnej ocele s geometriou podobnou teleskopickému žeriavu. Jeho lichobežníkový profil rovnomerne absorbuje sily, pre zaručenie stability, čo podľa spoločnosti dokazujú aj rozsiahle testy odolnosti vykonané na testovacom zariadení a v teréne. Riadiaci blok, elektronický modul a hydraulické ventily sú umiestnené na vnútornej strane podvozku, čím je zabezpečená ich ochrana.

Spoločnosť CLAAS si navyše dala patentovať systém, pomocou ktorého sa teleskopické ramená vysúvajú a zasúvajú späť do prepravnej polohy. Tento patentovaný systém pozostáva z „C“ profilu a posuvných koľajníc, ktoré umožňujú rýchle nastavenie pracovného záberu. V modeloch BUSINESS je možné ramená zasúvať jednotlivo a v modeloch TREND vo dvojiciach.

Pracovný záber je možné nastaviť o 3,40 až 4,90 m v závislosti od modelu, pričom pracovný záber všetkých modelov sa pohybuje od 9,30 do 15 m. Čo sa týka šírky riadku, aj tú je možné nastaviť dostatočne flexibilne - od 1,30 do 2,20 m pri modeli LINER 4700, 1,40 - 2,40 m pri LINER 4800 a 1,40 - 2,50 m pri LINER 4900. V modeloch BUSINESS sa šírka riadku nastavuje hydraulicky prostredníctvom terminálu ISOBUS a pre uľahčenie práce si je možné tieto nastavenia ukladať do pamäte a následne ich jednoducho, stlačením tlačidla vyvolať.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down