15.07.2022 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový REXOR je pripravený na kampaň 2022

Samohybné repné kombajny GRIMME REXOR boli pre kampaň 2022  výrazne prepracované. Viac ako 20 rokov skúseností a množstvo zákazníckych požiadaviek sa premietli do nového REXOR 6200 s 30 m³ a REXOR 6300 s 45 m³ objemom zásobníka.

Nový dizajn, úplne prepracovaná vyorávacia jednotka a ovládacie a asistenčné systémy, ktoré obsluhe spríjemňujú pracovné dni stanovujú nové štandardy z hľadiska výkonu, hospodárnosti a komfortu.

Nová vyorávacia jednotka

Inovatívne predsadené vyorávanie má štandardne 7 čistiacich valcov, ktoré zaisťujú výkonnejšie a intenzívnejšie čistenie. Vďaka vonkajšiemu rámu má vodič vždy nerušený výhľad na stôl s valcami a celú vyorávaciu jednotku.

Vyorávacia jednotka s vybračnou radlicou sú vybavené bezúdržbovým pohonom a novým bezúdržbovým konštantným orezávačom, ktorý vďaka nižšej hmotnosti pracuje oveľa pružnejšie a rýchlejšie. Všetky verzie drvičov sú teraz vedené snímacími pätkami pred hriadeľom orezávača, čo zaisťuje vždy optimálne odstránenie listov pri zníženom opotrebení.

Nová vyorávacia radlica

Nová verzia kolesovej vyorávacej jednotky má 4 namiesto 2 snímačov, ktoré sa používajú aj ako snímače výšky. Prepracovanú jednotku je preto možné viesť ešte presnejšie pozdĺž radu a v optimálnej výške, čo odbremeňuje obsluhu stroja a zlepšuje funkcie autopilota pri jazde v zákrutách. S touto novou koncepciou výškového vedenia nie je za potreby využívať hriadeľ snímacieho kolesa medzi drvičom a vyvorávacou radlicou. To výrazne zlepšuje viditeľnosť do vyorávacieho agregátu, znižuje hmotnosť jednotky so snímačmi a minimalizuje opotrebenie.

Všetko na dosah a na dohľad

Nový REXOR je vybavený ovládacím terminálom CCI 1200 ISOBUS a videosystémom GRIMME SmartView. Grimme Digital Interface (digitálne rozhranie) tiež ponúka obsluhe vylepšený prehľad o nastavovaných parametroch stroja.

S GRIMME SmartView a jeho jedinečnými funkciami, ako je napríklad „Slow-Motion“, môže obsluha jednoducho zobraziť ľubovoľný obraz z kamery v spomalenom zábere a skontrolovať kvalitu práce v reálnom čase. Pomocou funkcie „priblíženie“ si môže operátor vybrať, ktorá časť obrazu sa má zobraziť.

Aby boli všetky dôležité obrazy z kamier vidieť súčasne, užívateľ môže zobraziť až 8 záberov z kamery na 12-palcovom dotykovom monitore.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down