17.01.2022 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový ROPA Maus 6 je priestrannejší a výkonnejší

Nový samohybný nakladač cukrovej repy ROPA Maus 6 je viac než len spojením modelov Tiger 6S a Panther 2S s osvedčenými, robustnými a odolnými komponentmi modeli Maus 5. Nový prémiový model od technologického lídra v oblasti kombajnov na nakladanie a zber repy ponúka osvedčené technické riešenia v kombinácii moderným dizajnom.

Dokonalý koncept kapacity a efektivity s 10,2 m širokým zberným systémom spája prakticky orientovaný vývoj s najnovšími technickými inováciami z ROPA House. Nový vonkajší dizajn ROPA Maus 6 symbolizuje digitalizáciu a poľnohospodárstvo 4.0. Svetlomodrá línia predstavuje interné a externé prepojenie Maus s online portálom myROPA a R-Connect. Nová generácia extrémne výkonných počítačov tvorí centrum pre telematiku, prediktívnu analytiku a online diagnostiku, rovnako ako v kombajne Tiger 6S. Softvér pre nový Maus 6 je kompletne vyvinutý spoločnosťou ROPA v Sittelsdorfe a ponúka množstvo nových užitočných funkcií.

Motor Mercedes-Benz

Srdcom sahohybného zberača Maus 5 je mimoriadne úsporný motor Mercedes Benz OM 936 LA s výkonom 260 kW/354 k. Táto pohonná jednotka je integrovaná do najefektívnejšej koncepcie pohonu a disponuje objemom 7,7 l, 2-stupňovým preplňovaním turbodúchadlom, maximálnym krútiacim momentom 1 450 Nm pri 1 200 - 1 600 ot./min (Stage V v EÚ a Tier 4f v USA). Pri nakladaní beží automaticky pri znížených otáčkach, pričom si zároveň zachováva dostatok výkonu pre extrémne podmienky.

Efektívny hydraulický systém umožňuje zníženie rýchlosti otáčania

Hydraulický systém s optimalizovaným pomerom prevodových stupňov/otáčok poskytuje efektívny prenos sily a spája vysokú priechodnosť s veľmi nízkou spotrebou paliva pri tichých otáčkach 1 200 ot./min. Výkonný load-sensing hydraulický systém zaisťuje najvyšší možná prietok hydraulickej kvapaliny a pohotovú odozvu celej prevádzkovej hydrauliky aj pri voľnobežných otáčkach. Ďalšou novinkou je automobilový režim pre reguláciu otáčok naftového motora počas nakladania. Prispieva k úspore paliva, keďže najnižšie možné otáčky motora sa automaticky nastavia podľa špecifikácií otáčok 6 samostatných pohonov valčekových a preosievacích dopravníkov.

Nová, priestranná kabína

Novo navrhnutá panoramatická kabína poskytuje veľkorysý priestor a v pracovnom režime sa dá zdvihnúť do výšky až 5,10 m, vďaka čomu ponúka obsluhe vynikajúci výhľad na celý proces čistenia a nakladania. Kabína je v porovnaní so starším modelom Maus 5 o 16 cm širšia, o 40 cm dlhšia. Jej celkový objem je 4 400 l, čo je o 1 125 l, resp. o 35 % viac priestoru ako tomu bolo pri predošlej generácii. Maus 6 tak disponuje najpriestrannejšou kabínou medzi samohybnými nakladačmi cukrovej repy na trhu a ponúka viac miesta aj pre sklopné sedadlo spolujazdca. Výrazne sa zväčšil aj úložný priestor integrovaný v zadnej stene kabíny. Nová kabína má veľa praktických zásuviek a po prvýkrát aj chladiaci box a prídavnú policu na občerstvenie.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down