23.10.2018 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový samohybný postrekovač z českej produkcie

Firma Agrio prednedávnom po prvý krát ukázala svoj nový model samohybného postrekovača, ktorý by mal v portfóliu výrobcu zaujať miesto stroja, ktorý bude alternatívou k väčšiemu postrekovaču Dino. Postrekovač Gekon bude musieť podľa dostupných informácií ešte absolvovať niekoľko testov, kým bude spustená jeho sériová výroba.

Ako sme už naznačili, jedná sa o postrekovač, ktorý bude dostupný s menším objemom nádrže, zameraným na uspokojenie predovšetkým stredne veľkých poľnohospodárskych podnikov. Vybavený je sklolaminátovou nádržou s objemami od 3 000 do 5 000 l (3 000, 3 500, 4 000, 4 500, 5 000). Pri moderných postrekovačoch, medzi ktoré patrí aj Gekon je samozrejmosťou vnútorný oplach a nádrž na čistú vodu. Tá má v tomto prípade objem od 300 do 500 l podľa zvolenej konfigurácie. Miešanie postrekovej kvapaliny je v tomto prípade tlakové s prepadom. Primiešavacia nádrž má objem 60 l a je hydraulicky sklopná. V nej nájdeme aj vnútorný oplach a oplachovaciu dýzu na pesticídové kanistre, ako aj miešaciu dýzu a počítač Müller Elektronik. Postrekovač ďalej je vybavený piestovo – membránovým čerpadlom 2 x AR 185, ktorého pohon je riešený hydraulicky z podvozku postrekovača. Ďalšou funkciou je takzvané Topline ovládanie, ktoré umožňuje diaľkové prepínanie medzi jednotlivými pracovnými funkciami postrekovača. Samohybný postrekovač bude dostupný s pracovnými zábermi od 18 do 36 m, čo znamená šesť, respektíve osem sekcií postrekovacích ramien.  Vodoznak postrekovača je riešený elektronicky. Toto riešenie nazval výrobca menom Tankcontrol. Postrekovacie ramená sú vybavené systémom automatického naklápania a potenciometrom. Rozvody na ramenách sú nerezové s priemerom 20 mm, z ktorých ústia trojité dýzy umiestnené v rozstupoch po 50 cm.

Pohon postrekovača  Gekon

Jednou z podstatných častí samohybného postrekovača je samozrejme jeho pohonná jednotka. Výrobca použil vo svojom postrekovači šesťvalcový motor Iveco s objemom 6,7 l. Keďže je tento postrekovač určený pre európsky trh, je samozrejmé, že výrobca myslí i na to, aby spĺňal emisné normy Tier IV Final. Výkon motora je slušných 151 kW, čo pri postrekovači tejto kategórie postačuje na to, aby zabezpečil bezproblémový chod pri postrekových prácach. Ako uvádza výrobca, motor dosahuje krútiaceho momentu 940 Nm pri 1500 ot./min. Prevodovka postrekovača Gekon má tri rýchlostné stupne, ktoré obsluha využije pri postrekovacích prácach na poli.

 

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down