24.07.2020 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový top model radu 7R predstavený

V tohtotýždňovom vydaní týždenníka Roľnícke noviny pokračujeme v bližšom predstavení noviniek spoločnosti John Deere, ktorá usporiadala druhú tlačovú konferenciu, vysielanú zo štúdia v Mannheime. Minulý týždeň sme sa na týchto stránkach venovali postrekovačom strednej triedy R700i a dnes prichádzajú na rad novinky v inovovanom rade traktorov 7R.

Ak by to situácia umožňovala, nové traktory by boli odbornej verejnosti predstavené na špeciálnom John Deere poľnom dni, no i pri tejto novinke zvolil výrobca predstavenie prostredníctvom online tlačovej konferencie. Nové sedem r-ká sme mali možnosť vidieť už na veľtrhu Agritechhnica, kde bola táto nová generácia oficiálne predstavená. Osem mesiacov po uvedení tejto novej generácie traktorov oznámila spoločnosť John Deere ďalšie významné novinky v tomto segmente. John Deere pridáva do tohto radu traktor, ktorý sa ihneď stáva vlajkovou loďou tohto radu. Zatiaľ čo v minulosti končil rad 7R modelom 310, minulý rok predstavila spoločnosť John Deere výkonnejší model 330 a teraz prichádza s definitívne najvýkonnejším traktorom, ktorý nesie označenie 7R 350 a je charakteristický ideálnym pomerom výkonu k hmotnosti a poskytovaním bezkonkurenčného zrýchlenia a efektivity prepravy.

Ako sme už načrtli, modely radu 7R prestavené v Hannoveri začiatkom novembra minulého roka prešli niekoľkými zásadnými zmenami. Teraz tieto službárske traktory, ako ich spoločnosť John Deere nazýva prichádzajú s úplne novou kabínou, ktorá nastavila nový štandard traktorov danej kategórie, lakťovou opierkou CommlandPRO, či sedadlom s prvotriednym spracovaním vybaveným napríklad aj masážnou funkciou, ktorá poteší dlho pracujúci ľud. Samozrejmosťou je DAB  rádio s dotykovou obrazovkou, ktoré je kompatibilné s Apple CarPlay a ku ktorému je pripojený zvukový systém 6.1, vylepšená technológia Precision Ag a množstvo ďalších užitočných funkcií.

Plynulá prevodovka už v základe

Nový traktor radu 7R 350 je už v základe vybavený plynulou prevodovkou AutoPowr. Výrobca uvádza, že takúto konfiguráciu si zákazníci môžu objednať v európskej sieti predajcov spoločnosti John Deere už v prvej polovici mesiaca Júl. Najnovší model sedmičky disponuje motorom s výkonom až 289 kW (388 koní) s IPM (Intelligent Power Management) a s nízkou pohotovostnou hmotnosťou iba 11,4 t. Traktor sa teda môže pochváliť vynikajúcim pomerom hmotnosť/výkon – 29 kg na jednu konskú silu. Zároveň boli na všetkých traktoroch radu 7R vybavených prevodovkou s rýchlosťou 40 km/h a brzdenou prednou nápravou vykonané konštrukčné zmeny, ktoré zvýšili užitočné zaťaženie stroja o 2 t. Vďaka tomu si môžu zákazníci teraz s traktorom agregovať náradie s hmotnosťou viac ako 6 t a legálne sa s ním dostať na cesty. John Deere 7R 350 tak dosahuje maximálnu povolenú hmotnosť 18t. Výrobca naviac docielil i väčšiu stykovú plochu, ktorá je pri takto vysokej hmotnosti veľmi žiadúcou, a to možnosťou inštalácie väčších pneumatík - či už predných pneumatík s rozmerom IF650/60R34, alebo zadných pneumatík s rozmerom IF900/60R42.

Vďaka systému riadenia ActiveCommand 2 disponuje traktor prvotriednym riadením. ActiveCommand 2 je elektronický systém, ktorý využíva gyroskop na snímanie zatáčania traktora a zároveň sa stará o kompenzáciu bočného posuvu, aby si traktor dokonale udržiaval ideálnu stopu pri práci s náradím. Obsluha má odteraz k dispozícii rôzne nastavenia na terminály CommandCentre presne podľa jej osobných preferencií. Variabilné riadenie je možné zapínať a vypínať, nastavovať jeho citlivosť, a taktiež nastavovať odpor volantu a to všetko nezávisle od seba. Rýchle a pohodlné manévrovanie so strojom na úvrati je možné vďaka automatickej redukcii na 3.1 lock-to-lock.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down