09.06.2023 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový vlajkový model pre rad Optum

Nový, najvýkonnejší model Case IH Optum 340 CVXDrive so systémom AFS Connect poskytuje odteraz výkon až 340 k. Výrobca oznámil príchod modelu s vylepšenou prevodovkou CVXDrive, ktorá má údajne poskytovať vyšší výkon, odolnosť a spoľahlivosť. Navyše má byť po zakúpení stroja k dispozícii aj 5-ročný balík telematiky AFS Connect Advanced, či 3-ročný balík Safeguard Connect. Výrobca navyše potencionálnych kupcov motivuje ku kúpe aj novou, priestrannejšou odpruženou kabínou, ktorá je jedna z najtichších na trhu.

Spoločnosť Case IH, ktorá reaguje na rastúci trh s viacúčelovými vysokovýkonnými traktormi, uvádza na trh nový vlajkový model radu Optum s výkonom 340 koní, ktorý obohacuje oceňovaný vysokovýkonný rad Optum o nové možnosti. Napriek viacerým vylepšeniam nie je Optum 340 CVXDrive s AFS Connect ťažším, ako existujúce modely 300 a 270, ale poskytuje väčší výkon, maximálnu produktivitu a schopnosť zvládnuť akékoľvek úlohy.

Ako uvádza výrobca, Optum 340 CVXDrive, ktorý bude vyrábaný v závode Case IH v St. Valentin v Rakúsku bude vyrábaný podľa prísnych kvalitatívnych noriem. Zároveň má byť ideálnym pre ťahové práce a aplikácie s vývodovým hriadeľom, od obrábania pôdy a sejby až po kosenie a prepravu. Poskytuje najvyššiu úroveň pohodlia a výkonu a teraz má jednu z najtichších kabín na trhu a množstvo pokročilých technológií dostupných, ktoré na trhu poskytuje len výrobca Case IH, a to vrátane 5-ročnej pokročilej telematiky AFS Connect. Systém prináša ďalšie výhody vďaka portálu AFS Connect, ktorý poskytuje možnosť prepojených služieb na dlhšie obdobie.

Perfektný pomer výkonu a hmotnosti  

Dr. Solveiga Kalinauskaite, manažérka produktového marketingu, hovorí: „Optum 340 CVXDrive, náš nový top model v tomto segmente, dokonale spĺňa požiadavky veľkých poľnohospodárskych podnikov a poskytovateľov služieb, ktoré potrebujú traktor s vysokým pomerom výkonu a hmotnosti, ktorý mu dodáva všestrannosť a umožňuje vykonávať širokú škálu úloh.“

Srdcom Optum-u 340 CVXDrive je šesťvalcový, 6,7-litrový motor Stage V FPT, ktorý poskytuje viac než dostatočný výkon a krútiaci moment pre náročné poľné a dopravné aplikácie. Zahŕňa vysoko efektívnu a osvedčenú technológiu znižovania emisií Hi-eSCR2, ako aj automatické riadenie produktivity (APM), ktoré optimalizuje prevodový pomer CVXDrive a otáčky motora tak, aby vyhovovali požiadavkám na výkon.

Optum 340 CVXDrive, podobne ako existujúce modely 300 a 270, disponuje veľkou 630-litrovou palivovou nádržou, ktorá umožňuje dlhšie pracovné dni v teréne, rovnako ako najlepší 750-hodinový servisný interval motora vo svojej triede. Nový model ponúka o 27 koní (alebo o 9 %) vyšší výkon, ako Optum 300 CVXDrive, pričom maximálny krútiaci moment je 1 398 Nm pri 1 400 ot./min., v porovnaní s 1 282 Nm pri rovnakej rýchlosti pre jeho menšieho stajňového kolegu.

Výkonný zadný trojbodový záves, ktorý dokáže zdvihnúť 11 058 kg, predný záves s maximálnou kapacitou 6 016 kg a dvojrýchlostný predný a štvorrýchlostný zadný vývodový hriadeľ zvyšujú všestrannosť traktora. Optum 340 CVXDrive teda poskytuje vyšší výkon pri zachovaní spoľahlivosti a odolnosti svojich menších súrodencov.

Najlepšia kabína široko ďaleko

Nová priestranná kabína poskytuje jeden z najvyšších komfortov vo svojej triede, a to vďaka takmer dokonalému odhlučneniu, ktorým sa pýši vo svojej tlačovej správe i samotný výrobca. Hluk v nej má podľa výrobcu dosahovať iba 66 dB(A). Obsluha stroja ocení vynikajúci výhľad do všetkých strán, prvotriedne čalúnenie, automobilový štandard dizajnu a povrchovej úpravy, plus vysokú úroveň výbavy, ktorá zahŕňa kľúčenku pre bezkľúčové ovládanie stroja.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down