16.05.2023 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový všestranný kyprič LEMKEN

S rastúcimi znalosťami v oblasti pôdneho manažmentu a rozširovaním spôsobov výsevu poľných plodín musia výrobcovia radličkových kypričov prichádzať so stále sofistikovanejšími strojmi, ktoré im pomôžu udržať krok s neustále rastúcimi požiadavkami svojich zákazníkov. Nemecký výrobca LEMKEN je výnimkou a najnovšia verzia jeho mimoriadne obľúbeného kypriča Karat má tendenciu prispôsobiť sa potrebám poľnohospodára množstvom doplnkov a možností, ktoré vyhovujú aj veľkým rozdielom v pôdnych podmienkach a poľnohospodárskych systémoch.

Trojradový kyprič Karat 10 teraz uvádza spoločnosť LEMKEN na trh v rozsiahlych nesených a polonesených verziách. Už na prvý pohľad vyzerá jeho riešenie technicky čistejšie, ako tomu bolo pri predchádzajúcich modeloch. Radličky sú totiž usporiadané symetricky okolo osi ťahu, vďaka čomu sa stroj extrémne ľahko ťahá traktorom a pri jeho použití nedochádza k bočnému ťahu. Toto je obzvlášť dôležité pri používaní kypriča v kombinácii s navigačnými systémami. Kyprič zároveň zaisťuje intenzívne miešanie pôdy s rastlinnými zvyškami.

Usporiadanie radličiek je len jednou zo základných čŕt, ktoré spoločnosť LEMKEN ešte viac vylepšila vo svojom kypriči Karat. Ten je už po mnohé roky jedným z najúspešnejších strojov nemeckého výrobcu. Medzi ďalšie vylepšenia sa radia:

• Krídelká na radličkách pre plytkú kultiváciu boli zväčšené. Alternatívne sa môžu na hĺbkové obrábanie pôdy použiť úzke radličky. Všetky radličky sú voliteľne dostupné v tvrdokove.

• Radličky DeltaCut možno použiť na ultra plytkú kultiváciu. Štandardný rýchlovýmenný systém umožňuje rýchlu a jednoduchú výmenu radličiek pre pracovné hĺbky až 30 cm.

• Centrálne nastaviteľné urovnávacie prsty zaisťujú rovnomerné vyrovnávanie povrchu pôdy. Voliteľne sú k dispozícii špeciálne tvarované vyrovnávacie disky, ktoré poskytujú dobré pracovné výsledky na ťažkých pôdach.

• Novo sú k dispozícii aj krajové disky a radličky, ktoré sa dajú zložiť mechanicky alebo hydraulicky.

• Oje v rôznych typoch a dĺžkach prinášajú ešte všestrannejšie aplikácie v profesionálnej rastlinnej výrobe a umožňujú využívanie stroja s traktormi s dvojmontážami.

Kultivátor môže byť voliteľne vybavený hydraulicky nastaviteľnou vodiacou diskovou sekciou. Veľké objemy organickej hmoty prechádzajúcej cez stroj tak možno ešte lepšie zapracovať do pôdy. Disky, ktoré sú jednotlivo zavesené na listových pružinách, sekajú organickú hmotu a rozbíjajú hrudy pôdy, takže stroj môže pôdu intenzívne premiešať a pracovať bez upchávania sa.

Nový kyprič Karat 10 je k dispozícii v nesenej a polonesenej verzii s pracovnou šírkou od troch do siedmich metrov. Pre polonesené modely sú k dispozícii posilňovač trakcie a systém ContourTrack, ktorý zaisťuje rovnomernú pracovnú hĺbku vo svahovitom teréne. Zákazníci si môžu v prípade potreby vybrať z celého sortimentu valcov LEMKEN a voliteľne je možné taktiež namontovať brány, ktoré sa postarajú o odstránenie pôdy z koreňov.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

default

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down