23.09.2022 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novým kombajnom chcú zaujať menšie podniky

Spoločnosť Fendt predstavila počas svojej tlačovej konferencie k uvedeniu noviniek pre nadchádzajúce sezóny okrem iného aj novú sériu kombajnov Fendt Corus 500, ktoré by mali pokrývať segment s výkonom 260 k. Navrhnutý ako základný model pre európske podniky, ktoré sa spoliehajú na samozber úrody, zahŕňa nový rad deväť päťvytriasadlových modelov. Pracovná šírka stroja môže byť až 7,60 m, pričom nové kombajny budú dostupné s dvomi rôznymi veľkosťami zásobníkov na zrno, ako aj rôznymi kapacitami vyprázdňovacej závitovky.

Fendt Corus 500 bol podľa svojho výrobcu navrhnutý na flexibilné použitie pri zbere rôznych plodín. Dôraz bol pritom kladený na vysoký výkon mlátenia so spoľahlivou, efektívnou a robustnou technológiou. Rôzne varianty vybavenia, pokiaľ ide o žací adaptér, mlátiacu jednotku, sitá a systém čistenia, umožňujú použitie v širokej škále plodín, ako sú obilniny, kukurica na zrno, fazuľa, hrach, alebo dokonca ryža a to aj v náročných podmienkach zberu. Vďaka týmto vlastnostiam je nová séria ideálnym základným modelom pre farmárov s vlastným vozovým parkom.

Výkon motora od 185 do 260 koní

Fendt Corus 500 nahrádza predchádzajúce modely vytriasadlových obilných kombajnov Fendt 5185 E a Fendt 5225 E. Séria 500 pokrýva výkonový rozsah od 185 k do 260 k s modelmi Fendt Corus 518 (185 k), Fendt Corus 522 (225 k) a Fendt Corus 526 (260 k). Fendt Corus 518 poháňa 4-valcový motor AGCO Power s objemom 4,9 l. Modely Fendt Corus 522 a 526 sú vybavené 6-valcovým motorom AGCO Power so zdvihovým objemom 7,4 l. Oba motory spĺňajú európsku emisnú normu Stage V s využitým diesel oxidačného filtra (DOC) kombinovaného s nosičom katalyzátora v Crossversal Structure Design (CS) a recirkuláciou výfukových plynov (SCR).

Nové hnacie ústrojenstvo

Prvýkrát je nový elektro-hydrostatický pohon dostupný aj pre základné modely obilných kombajnov Fendt a poháňa všetky modely radu Corus 500. Elektro-hydrostatické ovládanie citlivo a rýchlo reaguje na rýchlostné impulzy.

Dva režimy pre jazdu na poli a ceste inteligentne regulujú rýchlosť. V cestnom režime Fendt Corus 500 zníži otáčky motora a tým sa postará o zníženie spotreby paliva. V poľnom režime je k dispozícii plná rýchlosť v závislosti od podmienok.

Optimalizovaná pracovná stanica

Kabína je už známa z kombajnov Fendt 5225 E, no došlo k jej značnému prepracovaniu. Napriek tomu, že sa na rozdiel od kabín určených pre kombajny Ideal jedná len o chudobného súrodenca, je pomerne komfortná. Multifunkčný joystick umožňuje obsluhe stroja okrem iného ovládať rýchlosť, zberový adaptér a vykladaciu závitovku obilného kombajnu Corus. Pre ergonomickú prácu je tento joystick priamo spojený s lakťovou opierkou. Bubon a sitá sa teraz nastavujú priamo z kabíny. Palubný počítač a dve voliteľné kamery poskytujú optimálny prehľad o tom, čo sa v stroji deje. Veľké panoramatické čelné sklo a nové pracovné svetlá v prednej časti kombajnu navyše zaisťujú najlepšiu viditeľnosť.

Viac sa dočítate v týždenníku Roľnícke noviny.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down