20.07.2020 | 03:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novým riaditeľom štátneho podniku Agrokomplex bude Róbert Kanás

Druhé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko rozhodlo o tom, že na stoličku riaditeľa výstaviska v Nitre zasadne Róbert Kanás. Informoval o tom Daniel Hrežík z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

BRATISLAVA. O novom šéfovi jedného z najvýznamnejších štátnych podnikov v gescii MPRV SR sa podľa Hrežíka rozhodlo v pondelok, priamo v budove agroministerstva v Bratislave. Na druhom kole sa zúčastnil už len jeden kandidát, ktorý ako jediný úspešne absolvoval prvé kolo výberového konania, na ktorom sa zúčastnilo 13 uchádzačov.
Hrežík uviedol, že druhé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa štátneho podniku agrokomplex Národné výstavisko pozostávalo z osobného pohovoru, vedeného podľa metodiky pre výberové konania manažérov. Ide najmä o riešenie modelovej situácie, preukázanie manažérskych zručností, ale aj osobnej integrity a v neposlednom rade znalosť legislatívy, vzťahujúcej sa k štátnemu podniku. Výberová komisia hodnotila aj efektívnu komunikáciu, zvládanie stresu a schopnosť riešiť problémy.
Komisia podľa Hrežíka po zhodnotení rozhodla, že Kanás spĺňa predpísanú hranicu úspešnosti, očakávania agrorezortu a stáva sa víťazom výberového konania na post riaditeľa. Kanás spolu v oboch kolách výberového konania získal 162 bodov z celkového počtu 195. Róbert Kanás je absolventom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Pôsobil na viacerých vrcholových riadiacich postoch, najmä vo finančnom sektore, kde získal skúsenosti s vedením pracovného tímu a skúsenosti v oblasti krízového manažmentu. Kanás má aj skúsenosti s organizovaním výstav.

/tasr/

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down